Blog: Zarzadzanie projektami

Gry strategiczne metodą aktywizacji zespołów projektowych

Gry strategiczne metodą aktywizacji zespołów projektowych
  • 500 views

Standardowe szkolenia z zarządzania projektami przekazują obszerną wiedzę teoretyczną.

Udostępnij!

Standardowe szkolenia z zarządzania projektami przekazują obszerną wiedzę teoretyczną. Często prowadzi to do sytuacji, w której zarządzanie projektem kojarzone jest jedynie z tworzeniem ton dokumentacji.

Zarządzanie projektami jest kompetencją, która jest wykorzystywana praktycznie codziennie. Istnieje wiele różnorodnych metodyk zarządzania projektami, które przekazują najlepsze praktyki co do tworzonych dokumentów, przebiegu kluczowych etapów, czy komunikacji wewnątrz projektu. Połączenie teoretyczno-praktyczne różnych form zajęć pozwala na efektywne przekazanie wiedzy i szybkie jej utrwalenie przez praktyczną ilustrację i wpływ na postawy uczestników.

W naszej ofercie proponujemy Państwu 4 gry strategiczne: PRINCEOPOLY, Fort Brave, Massawa oraz MayDay. Trzy pierwsze dotyczą zarządzania projektami ogólnie, a ostatnia gra dotyka kwestii zarządzania ryzykiem.

Wszystkie gry są skierowane do:

  1. Kierowników projektów (na różnym poziomie zaawansowania) – możliwość sprawdzenia w praktyce swojego podejścia do projektów
  2. Członków zespołów projektowych – możliwość lepszego zrozumienia procesów zachodzących w trakcie projektów
  3. Managerów – możliwość zrozumienia postaw i zachowań oraz zasad prowadzenia projektów[nbsp]

W jakich sytuacjach Symulacja Zarządzania Projektem sprawdza się najlepiej:

  • Wprowadzenie do zarządzania projektami – dla pracowników, którzy pracują lub będą pracowali jako członkowie zespołów projektowych jest to dobra forma przedstawienia na czym polegają poszczególne role w projekcie, jak wygląda specyfika pracy w projekcie. Dzięki temu są w stanie szybciej realizować swoje zadania w rzeczywistych projektach.
  • Integracja zespołów projektowych – przed rozpoczęciem projektu członkowie zespołu mogą zgrać się „w akcji” przez przeprowadzenie symulowanego projektu.W czasie symulacji jak w soczewce ujawniają się charaktery i nawyki członków zespołu. Dzięki wspólnie przeprowadzonemu projektowi, nawet symulowanemu, członkowie zespołu potrafią się ze sobą lepiej komunikować.
  • Narzędzie analizy kompetencji projektowych – dla osób wprowadzających zarządzanie projektami w swoich organizacjach, które chcą zrozumieć złożoność zachodzących procesów w trakcie uruchamiania i realizacji projektów
  • Część biznesowa wyjazdów integracyjnych – połączenie zdobywania wiedzy z lekką formą pozwala na wkomponowanie symulacji w program wyjazdów integracyjnych.