Blog: Systemy serwerowe | Windows server

Pierwsze szkolenia Windows Server 2012 w Polsce

Pierwsze szkolenia Windows Server 2012 w Polsce
  • 312 views

Altkom Akademia jest autoryzowanym partnerem Microsoft.

Udostępnij!

W dniach 24-28 września br. w ośrodku Altkom Akademii S.A. w Warszawie odbyło się pierwsze w Polsce szkolenie MS 20410 – Installing and Configuring Windows Server 2012. Prowadzone w formie wykładów i warsztatów szkolenie kierowane jest do administratorów i specjalistów IT, którzy odpowiadają za instalację i konfigurację najważniejszych funkcji tego systemu operacyjnego. Nadmienić należy, że kurs MS 20410 przygotowuje do egzaminu certyfikacyjnego ze ścieżki Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA).

Szkolenie zyskało bardzo pozytywną opinię wśród uczestników. Jak przyznał jeden z nich: „Było zorganizowane tak, jak to sobie wyobrażałem, temat szkolenia był omówiony od samych podstaw oraz zawierał przydatne informacje oraz pomysły, jakie można zastosować w praktyce.”. Jak podkreślił jego kolega: „dodatkowym atutem jest organizacja szkolenia oraz trener, który posiadał bardzo dużą wiedzę na temat produktu, jak też doświadczenie”.

Uczestnicy chętnie podzielili się też opiniami na temat nowej wersji systemu Windows Server. Jako najważniejsze rozwiązania wprowadzone w tej edycji wskazują możliwość zarządzania zasobami i maszynami z poziomu jednego serweraServer Manager jako lokalizacja wszystkich potrzebnych i najczęściej używanych elementów, jak też możliwości funkcji PowerShell.

Lidia Grzywacz, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu:

Altkom Akademia jest Autoryzowanym Partnerem Microsoft w zakresie Learning od ponad 15 lat. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest rola centrum edukacyjnego w procesie rozwoju [nbsp]sektora IT i jak odpowiedzialne stoi przed nami zadanie, dlatego z uwagą śledzimy rozwój technologii Microsoft i testujemy nowe wersje oprogramowania jeszcze w fazie beta, by być gotowymi do edukacji, gdy finalna wersja produktu wejdzie na rynek..

Ścisła współpraca z firmą Microsoft w zakresie testowania nowych rozwiązań, jak też udział w polskich i międzynarodowych konferencjach i warsztatach technologicznych dają pewność, iż uczestnikom naszych szkoleń dostarczymy najbardziej aktualną wiedzę. Najbardziej cieszą nas wysokie oceny naszych klientów, gdyż to one są najlepszym potwierdzeniem skuteczności i przygotowania naszych trenerów.