Symulacja Sułtańskie Wesele - Scrum w praktyce
kod szkolenia: ZP-SBSW_SCR / PL AA 1d
Trening symulacyjny Sułtańskie Wesele SCRUM pozwala członkom zespołów deweloperskich zrozumieć praktyczne aspekty empirycznego wytwarzania produktu oraz poznać dobre praktyki codziennej pracy. Główny nacisk w symulacji położono na niedyrektywne zarzadzanie zespołem oraz rozwiazywanie przedstawionych problemów w sposób kreatywny i intuicyjny.
Symulacja Sułtańskie Wesele SCRUM prezentuje główne zasady metodyki SCRUM, a poszczególne jej etapy odzwierciedlają kolejne sprinty, podczas których uczestnicy będą dążyć do jak najlepszego wykonania produktu zgodnie z przedstawionymi założeniami. Pokazuje zdarzenia, role i artefakty SCRUM, uwypuklając powiazania i relacje miedzy nimi.
W sposób praktyczny demonstruje też techniki używane w codziennej pracy zespołów scrumowych. Presja czasu, zmienne okoliczności oraz mechanika gier – wykorzystane do pobudzenia wewnętrznej motywacji i gotowości w podejmowaniu wyzwań – gwarantują silne emocje oraz twórcze i aktywne uczenie się poprzez doświadczenie.
Symulacja uczy planowania, podziału ról, komunikacji i współpracy.
Pobudza do kreatywności i podejmowania ryzyka. Wymaga reagowania na zmiany oraz ponoszenia konsekwencji wynikających z wyborów i decyzji podjętych przez zespół projektowy. Zastosowanie symulowanej rzeczywistości wpływa na kształcenie i rozwój realnych kompetencji uczestników poprzez ukazanie SCRUM z odmiennej, unikalnej perspektywy.
W świecie symulacji uczestnicy testują możliwe rozwiązania i widza ich rezultaty, popełniają błędy i uczą się ich nie powtarzać w rzeczywistości, wspólnie poszukują rozwiązań.
Sceną symulacji są czasy złotego wieku Imperium Osmańskiego w epoce panowania sułtana Sulejmana I Wielkiego. Zadaniem uczestników symulacji jest zorganizowanie wesela córki sułtana Mihrimah z Rüstem Pasza Opukovicem. Podczas realizacji tego przedsięwzięcia zmagać się będą z presja czasu oraz licznymi kaprysami wyjątkowo wymagającego „klienta”. Na atrakcyjność warsztatu wpływa bogate tło fabularne oraz wysoki poziom interaktywności, wymagający istotnego zaangażowania ze strony uczestników.
Nie jest wymagane specjalne przygotowanie słuchaczy.
- Szkolenie: polski
- Materiały: polski