Symulacja LEGO SCRUM
kod szkolenia: ZP-SBLEGO / PL AA 1dTam, gdzie mamy do czynienia z rozwiązaniami innowacyjnymi, złożonymi, wyłaniającymi się w toku działania – podejście zwinne staje się podstawą organizacji pracy.
Przy zwinnej pracy, umocowane i zmotywowane zespoły osiągają wyższe wyniki i uzyskują efekt synergii. Jest tak dzięki samoorganizacji, współodpowiedzialności i ciągłemu doskonaleniu.
My dorośli uczymy się efektywnie poprzez działanie, dlatego osią warsztatu jest wspólne tworzenie nowego innowacyjnego i złożonego rozwiązania. Jeśli Twoje zespoły prowadzą działania innowacyjne i doskonalące, ich praca jest unikatowa i złożona a Ty szukasz sposobu zwiększenia ich efektywności - ten warsztat jest stworzony dla Was.
Warsztat jest stworzony dla zespołów pracujących w dowolnej branży; działania rozwojowe oraz innowacyjne, złożone rozwiązania powstają zarówno w sektorze biznesowym jak i publicznym: w IT, FMCG, energetyce, finansach, farmacji, produkcji jak i usługach.
- Poznanie, zrozumienie i doświadczenie kluczowych mechanizmów zwinnej pracy zespołowej opartej o Scrum.
- Zdobycie umiejętności wydobywania wymagań, opisywania ich, nadawania priorytetów oraz utrzymywania i kształtowania Backlogu Produktu.
- Zdobycie umiejętności zlecania i odbierania prac w rytmie sprintów, tworzenia Sprint Backlogu, wyceniania i stosowania story points, tworzenia DoD oraz DoR, dostarczania przyrostów w środowisku wielozespołowym.
- Zdobycie umiejętności systematycznego przeglądania pracy w toku, prezentowania i podsumowywania wyników oraz doskonalenia własnej pracy.
- Poznania mechanizmów osiągania synergii zespołów w tym umocowania, współodpowiedzialności, samoorganizacji i ciągłego doskonalenia.
Nie jest wymagane specjalne przygotowanie słuchaczy.
- Szkolenie: polski
- Materiały: polski
- Kto jest kim, co jest czym?
- Wprowadzenie do warsztatów oraz Scrum: rozwiązanie, role, zdarzenia artefakty.
- Co jest obecnie najlepszym możliwym rozwiązaniem?
- Tworzenie Product Backlog’u oraz Sprint Backlogu.
- Jak dostarczyć to do czego się zobowiązaliśmy?
- Praca w sprintach, doskonalenie i wyłaniania rozwiązania.
- Mamy pierwszy przyrost i co dalej?
- Przegląd, retrospektywa i utrzymanie Backlog’u Produktu.
- Jakie techniki i narzędzia się najczęściej przydają?
- DEEP, INVEST, 3C’s, Story Ponts, DoD, DoR I wiele innych.