Pobierz kartę szkolenia

Zaawansowane narzędzia Data Science w Microsoft Fabric

kod szkolenia: Microsoft Fabric / PL DL 3d

Pakiety e-learning

poziom Średnio zaawansowany

W celu uzyskania informacji skontaktuj się z działem handlowym. W celu uzyskania informacji skontaktuj się z działem handlowym.
4 000,00 PLN 4 920,00 PLN brutto

Na naszym szkoleniu zapoznamy Cię z nową platformą analityczną Microsoft Fabric, szczególnie z tym, co oferuje Data Scientists. Nauczymy się oceniać jakość danych z użyciem biblioteki SynapseML oraz przygotowywać dane do modelowania za pomocą narzędzia Data wrangler. Będziemy monitorować przebieg eksperymentów z wykorzystaniem biblioteki MlFlow i rejestrować utworzone modele w Fabric.

Ponadto dowiemy się, jak korzystać z usług Cognitive Service, aby wzbogacić nasze rozwiązania o typowe umiejętności ludzkie, takie jak rozumienie tekstu, mowa czy rozpoznawanie obiektów.

Ważnym aspektem Data Science jest odpowiedzialność – modele predykcyjne mogą wprowadzać dyskryminację dla niektórych użytkowników lub po prostu gorzej działać dla pewnych grup obserwacji. Na szczęście narzędzia takie jak FairLearn pozwalają nam interpretować predykcje modeli i analizować ich błędy.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą potrafili korzystać z funkcjonalności Microsoft Fabric w projektach Data Science.

Znajomość Python. Znajomość algorytmów uczenia maszynowego (ukończenie szkolenia Uczenie maszynowe z użyciem graficznych narzędzi Azure Machine Learning Service).

Szkolenie adresowanie jest głównie do programistów.

Uwaga – Jeśli lasy losowe kojarzą Ci się z egzotycznymi wakacjami, a k-krotna walidacja krzyżowa z nieprzyjemnym zabiegiem ortopedycznym, to zachęcamy w pierwszej kolejności do udziału w szkoleniu "Azure Machine Learning Service dla analityków: Projektowanie i wdrażanie modeli ML bez kodowania ". W ramach tego kursu omawiane są poszczególne etapy projektów ML, popularne algorytmy uczenia maszynowego oraz metody oceny modeli predykcyjnych.

 • Szkolenie: polski
 • Materiały: angielski

 

 

 

* dostęp do portalu słuchacza Altkom Akademii

Metoda szkolenia:

Wykład + ćwiczenia

 1. Wprowadzanie do Microsoft Fabric
 2. Wprowadzenie do Azure Cognitive Services
 3. Projekty Data science na platformie Fabric
 4. Ocena danych z użyciem biblioteki SynapseML
 5. Przygotowanie danych do modelowania
 6. Logowanie eksperymentów z użyciem biblioteki MlFlow
 7. Rejestrowanie modeli
 8. Zapytania predykcyjne i wdrażanie modeli
 9. Przetwarzanie języka naturalnego z Cognitive Service
 10. Przetwarzanie mowy z Cognitive Services
 11. Analiza obrazów z Cognitive Services