Pobierz kartę szkolenia

Microsoft Copilot – Twój inteligentny asystent

kod szkolenia: MS Copilot / PL DL 1d

Pakiety e-learning

Szkolenie autorskie Microsoft Copilot – Twój inteligentny asystent
promocja
Termin

tryb Distance Learning

poziom Podstawowy

czas trwania 1 dzień |  7h|  26.08
900,00 PLN + 23% VAT (1 107,00 PLN brutto)
Poprzednia najniższa cena:
900,00 PLN
czas trwania 1 dzień |  7h|  11.09
900,00 PLN + 23% VAT (1 107,00 PLN brutto)
Poprzednia najniższa cena:
900,00 PLN
1 100,00 PLN 1 353,00 PLN brutto

Czatboty oparte na dużych modelach językowych, takie jak Microsoft Copilot, zmieniają sposób w jaki używamy komputerów i Internetu. Korzystamy z nich nie tylko do wyszukiwania odpowiedzi w ogólnodostępnych i prywatnych danych, ale również do generowania treści (maili, postów, grafik i artykułów), analizowania, generowania i podsumowywania danych w różnych formatach, czy tłumaczenia tekstów. Celem szkolenia jest poznanie chatbota Microsoft Copilot w zakresie pozwalającym na pełne wykorzystanie jego możliwości.

Po ukończeniu szkolenia będziesz potrafił/a efektywnie i bezpiecznie korzystać z wszystkich możliwości Microsoft Copilot w codziennej pracy.

Po ukończeniu szkolenia będziesz potrafił/a efektywnie i bezpiecznie korzystać z wszystkich możliwości Microsoft Copilot w codziennej pracy. W szczególności:

 • Generować drafty dokumentów w różnych wersjach i stylach. Copilot może pomóc Ci stworzyć szkice dokumentów, takich jak raporty, prezentacje, e-maile, artykuły i wiele innych, w oparciu o Twoje potrzeby i preferencje. Możesz wybrać spośród różnych szablonów, tonów i formatów, a Copilot dostosuje się do Twojego stylu pisania i zaproponuje treść, która pasuje do Twojego celu i odbiorcy.
 • Automatycznie wyszukiwać informacje w Internecie i własnych dokumentach. Copilot może pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania i rozwiązać problemy, korzystając z zaawansowanych algorytmów wyszukiwania i uczenia maszynowego. Copilot może wyszukiwać informacje w Internecie, korzystając z Bing Search, lub w Twoich własnych dokumentach, korzystając z Microsoft AI Search, i Microsoft Graph. Możesz zadać Copilotowi pytania w języku naturalnym, a on znajdzie dla Ciebie najbardziej trafne i wiarygodne źródła.
 • Analizować dokumenty i generować ich podsumowania. Copilot może pomóc Ci zrozumieć i podsumować główne punkty i wnioski z dowolnego dokumentu, takiego jak artykuł, książka, raport lub umowa. Copilot może analizować strukturę, treść i kontekst dokumentu, a następnie wygenerować krótkie i zwięzłe podsumowanie, które podkreśla kluczowe informacje i pomaga Ci zaoszczędzić czas i wysiłek.
 • Automatycznie tłumaczyć i parafrazować dokumenty. Copilot może pomóc Ci komunikować się i współpracować z ludźmi z różnych krajów i kultur, tłumacząc i parafrazując dokumenty na dowolny język. Copilot może wykorzystać Microsoft Translator, aby zapewnić dokładne i płynne tłumaczenia, które zachowują sens i ton oryginalnego tekstu. Copilot może również pomóc Ci uniknąć plagiatu i poprawić jakość swojego pisania, oferując alternatywne sposoby wyrażania swoich myśli i pomysłów.
 • Generować grafiki. Copilot może pomóc Ci stworzyć atrakcyjne i profesjonalne grafiki, takie jak wykresy, diagramy, mapy, ikony i obrazy, które uzupełniają i wzbogacają Twój dokument. Copilot korzysta z Microsoft Designer, aby stworzyć grafikę na podstawie Twojego opisu tekstowego lub danych. Możesz dostosować wygląd i styl grafiki, a Copilot automatycznie dostosuje ją do Twojego dokumentu.
 • Odpowiadać na pytania: Copilot może udzielać odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin, takich jak matematyka, nauka, historia, technologia itp.
 • Generować kod: Jeśli potrzebujesz kodu źródłowego w określonym języku programowania, Copilot może go wygenerować na podstawie twojego opisu.
 • Analizować dane. Copilot może pomóc Ci odkrywać i wykorzystywać potencjał swoich danych, korzystając z zaawansowanych narzędzi analitycznych i statystycznych. Copilot może pomóc Ci w imporcie, czyszczeniu, przetwarzaniu i wizualizacji danych z różnych źródeł, takich jak Excel, Power BI, SQL Server lub Azure. Copilot może również pomóc Ci w generowaniu formuł, identyfikowaniu wzorców, trendów i anomalii, oraz wyciąganiu wniosków i rekomendacji z Twoich danych.
 • Generować przykładowe dane. Copilot może pomóc Ci w testowaniu i sprawdzaniu poprawności swoich rozwiązań, generując przykładowe dane, które pasują do Twoich kryteriów i wymagań. Copilot może wykorzystać AI i narzędzie data_gen, aby stworzyć realistyczne i spójne dane, takie jak imiona, adresy, numery telefonów, daty, liczby, teksty i wiele innych. Możesz określić rodzaj, zakres, format i ilość danych, a Copilot dostarczy je w postaci tabeli, listy lub pliku.

Umiejętność pracy z komputerem. Szkolenie adresowane jest to wszystkich zainteresowanych praktycznymi zastosowaniami Sztucznej Inteligencji

 • Szkolenie: polski
 • Materiały: angielski

* materiały w formie elektronicznej dostępne na platformie:  https://www.altkomakademia.pl/

* dostęp do portalu słuchacza Altkom Akademii

Metoda szkolenia:

Wykład + ćwiczenia

 1. Wprowadzenie do Microsoft Copilot
 2. Porównanie Microsoft Copilot z asystentami GitHub Copilot, Microsoft 365 Copilot, Copilot for Azure i Copilot for Power Platform
 3. Wprowadzenie do Generatywnej Sztucznej Inteligencji
 4. Budowa i działanie dużych modeli językowych
 5. Inżynieria promptów
 6. Praktyczne zastosowania Microsoft Copilot (wyszukiwanie informacji, analiza danych, podsumowywanie długich dokumentów, wyjaśnianie skomplikowanych zagadnień, generowanie treści, parafrazowanie i tłumaczenie dokumentów, generowanie i edycja obrazów)
 7. Mechanizm RAG i jego wykorzystanie do wzbogacania promptów o automatycznie wyszukane dane
 8. Odpowiedzialne korzystanie z Microsoft Copilot (ograniczenia dużych modeli językowych, kwestie etyczne i prawne).