Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 0
  • 4

Dzień dobry.

Borykam się z problemem przygotowania odpowiednich zestawień w Excelu na bazie realizowanych projektów w Project.
Poniżej podaję przykład.

Co mam:

 

 

Co chcę osiągnąć:

1. Zestawienie w Excelu, zawierające informację o koszcie młotków od 1 maja do 9 sierpnia spośród wszystkich projektów.

2. Zestawienie w Excelu, zawierające informację o koszcie młotków w czerwcu tylko dla Projekt 2.

Dziękuję za pomoc.

Łukasz_Kurek_101f
  • Zapytał
  • @ Łukasz_Kurek_101f | 09.06.2017
    • 1
    • 0
    • 0

Odpowiedzi (3)

  • 0

Najlepiej przygotować tabelę ze wszystkimi kolumnami, które chcemy wyeksportować do MS Excel lub wykorzystać tabelę wbudowaną Koszty.

Ad. 1. Wyświetlić widok Arkusz Zasobów. Wyświetlić tabelę Koszty. Dodać kolumny Rozpoczęcie i Zakończenie i zbudować filtr na dany okres.

Ad. 2. Wyświetlić widok Obciążenie zadań. Wyświetlić tabelę Koszty. Dodać kolumny Rozpoczęcie i Zakończenie i zbudować filtr na dany okres i odpowiedni kod SPP (reprezentujący grupę zadań).

Zastosować wszystkie elementy przy eksporcie do MS Excel.

  • Odpowiedział
  • @ | 14.06.2017
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1

Odpowiedź udzielona przez autora pytania:

"Dziękuje za odpowiedz. Niestety nie wiem co robię źle, ale rezultat który otrzymują w Excel nie jest pożądany: (Przy generowaniu opieram się o jeden ze zbudowanych filtrów i o tabelę koszt). Nie wiem czy ten krok jest prawidłowy. W Excelu faktycznie widzę ile kosztowały dane zasoby w danym zadaniu, ale widzę to łącznie. Nie wiem jak wyłuskać informacje o koszcie danego zasobu w przypadku gdy do danego zadania przypisanych jest kilka zasobów. 

Przykład:

Zadanie 1   rozpoczęcie 1.05.2017, zakończenie 01.08.2017, zasoby: Młotek 5 szt, Kilof 1 szt, Pędzel 2 szt.

Zadanie 2   rozpoczęcie 1.06.2017, zakończenie 01.08.2017, zasoby: Młotek 1 szt, Kilof 2 szt, Pędzel 10 szt.

Interesuje mnie uzyskanie tabeli zawierającej informacje ile kosztowały same młotki w poszczególnych zadaniach. Teraz jestem w stanie wygenerować informację o koszcie zarówno młotków, kilofów i pędzli w zadaniach. Muszę mieć te koszty oddzielnie.

Od jakiegoś roku robię to ręcznie w Excelu przepisując dane z Project z palucha. Opcja generowanie z Project zaoszczędzi mi dużo czasu.

 

Rozwiązanie problemu.

Zadania i zasoby wg wytycznych.

Zestawienie, które wyszczególni koszty poszczególnych zasobów na zadania jest możliwe przy użyciu odpowiedniego widoku.

Obciążenie zasobów z wyszczególnieniem dodatkowych kolumn:

Koszt; Rozpoczęcie (jeśli potrzebne), Zakończenie (jeśli potrzebne).

Jeżeli potrzebna jest ta informacja w pliku Excel, można skopiować informację i wkleić do Skoroszytu lub wygenerować eksport danych do skoroszytu MS Excel, przy użyciu zapisz jako i wybraniu odpowiedniego typu pliku (Skoroszyt Programu Microsoft Excel).

Po uruchomieniu kreatora eksportu należy postępować zgodnie z ilustracjami:

1. Dalej.

2. Wybrane dane.

3. Nowa mapa (później jeżeli zapiszemy mapę wybieramy z "użyj istniejącej").

4. Zaznaczyć Przydziały.

5. Wpisać nazwy pól, które przedstawiają pożądane wartości: Nazwa zadania; Nazwa zasobu; Praca; Koszt.

6. Kliknąć zakończ dla jednorazowego raportu lub zapisać mapę i następnie zakończyć dla eksportu wykonywanego częściej niż raz z tym zestawem danych.

Załączniki

  • docx

    Instrukcja.docx ( 497K )
  • Odpowiedział
  • @ | 12.09.2017
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Dziękuję za pomoc. Wszystko pasuje.

Łukasz_Kurek_101f
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Kurek_101f | 18.09.2017
    • 1
    • 0
    • 0