Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 33

Witam.

Mam pewien problem związany z bilansowaniem zadań, najlepiej chyba będzie jeśli posłużę się przykładem (święta, weekendy bez znaczenia tutaj):

 - mam "zadanie 1", które chcę rozpocząć 1/1/2017 i ma potrwać cztery dni,

 - przypisuję zasoby X i Y (oba - "Praca") - łącznie daje mi to 4 dni x 2 zasoby x 8h = 64h przewidziane na zadanie,

 - po ustawieniu zadania okazuje się, że zasób X w tych 4 dniach jest zajęty innym zadaniem i pracę może rozpocząć dopiero 5/1/2016,

 - jeśli kliknę aby zasoby zostały zbilansowane MS Project ustawia to zadanie tak, że dzieli sumę godzin (64h) równo pomiędzy dwa zasoby (po 32h dla X i Y) i w efekcie zasób Y pracuje przez pierwsze cztery dni, zasób Y przez kolejne cztery dni kiedy staje się "dostępny" - w efekcie zadanie trwa 8 dni,

 - ja chciałbym, aby przez pierwsze cztery dni faktycznie pracował tylko zasób Y, ale później - dostępne są zarówno X i Y - aby pracowały oba, dzięki czemu wypracują te 64h po 6 dniach zamiast po 8,

 - jest mi wszystko jedno, czy pracę wykona X czy Y, do zrobienia jest 64h w jak najkrótszym czasie. MSP uparcie dzieli pracę na pół i jeżeli Y wykona swoją połówkę, to nie jest brany pod uwagę później. Niestety mimo prób, nie umiem tego ustawić inaczej. Innymi słowy chciałbym, aby MSP tak manewrował zasobami, aby zadanie zostało wykonane jak najszybciej, a niekoniecznie aby czas został równo podzielony między zasoby.

Czy da się ustawić bilansowanie w taki właśnie sposób? Na ten moment "obchodzę" problem rozbijając zadanie na osobne dla X i Y, ale to bardzo niewygodne.

Pozdrawiam!

Sławomir_Kania
  • Zapytał
  • @ Sławomir_Kania | 01.11.2016
    • 1
    • 0
    • 0

Odpowiedź (1)

  • 0
  • Odpowiedział
  • @ | 29.12.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII