Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 5
  • 0
  • 70

Stworzyłem pulę zasobów dla kilku projektów. Po aktualizacji dengo harmonogramu, zapisywałem plik mpp z nową datą, a stary wrzucałem do folderu archiwum.

Ostatnio, uświadomiłem sobie, że MS Project zaciąga pracę danego zasobu, z wszystkich moich archiwalnych plików, przez co zaburza mi pogląd na wykorzystanie zasobu w danym projekcie.

Wszedłem do każdego pliku z osobna i odpiąłem pulę zasobów z każdego archiwalnego pliku, niestety nadal w puli zasobów widniała praca z "odpiętych" plików.

Usunąłem archiwalne pliki - również nie pomogło.

Czy ktoś wie, w jaki sposób mogę trwale usunąć powiązanie z archiwalnymi plikami?

Nie chciałbym tego robić manualnie w puli zasobów.

M.

Marek_Zengteler
  • Zapytał
  • @ Marek_Zengteler | 18.03.2016
    • 0
    • 0
    • 0

Odpowiedzi (5)

  • 0

W archiwalnych plikach, które są w oryginalnej lokalizacji powiązania z Pulą, należy usunąć dopisanie zasobów do konkretnych zadań. Czyli usunąć przydziały. Oczywiście takie działanie niszczy nam harmonogram.

Natomiast pliki z datami, to nie jest dobre rozwiązanie - jeżeli następuje poważna zmiana w harmonogramie, należy wykorzystywać plany bazowe. Plik projektu powinien być jeden. 

Dobrym pomysłem jest zapisywanie wersji pliku MPP (backup), jako kopia w systemie Windows (proszę porozmawiać z Działem IT) lub wykorzystać do tego celu bibliotekę SharePoint z włączoną historią wersji.

  • Odpowiedział
  • @ | 18.03.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Czyli nie ma innego sposobu niż manualne usuwanie? Nie rozumiem dlacezgo MS Project pokazuje mi powiązania z usuniętych plików. Stosuję plany bazowe, backup również, ale stwierdziłem, że dodatkowym zabezpieczeniem może być kopia pliku, tylko nie przewidziałem tego, że wpłybie to na pulę zasobów. Jeżeli usunę manulanie przydziały ze starych plików, nie będzie to miało wpływu na przydziały w najnowszej wersji pliku, prawda?
Skomentował : @ Marek_Zengteler ,18.03.2016
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Rozwiązaniem jest także odłączenie wykorzystywania puli zasobów z plików kopii. Robi się to szybciej i zostaną zachowane informacje wyliczone przy przydziałach zasobów do zadań.

 

 

  • Odpowiedział
  • @ | 24.03.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Robiłem tak, co więcej, usunąłem te pliki z dysku, a i tak widzę zasoby z tamtych plików w puli zasobów.

Marek_Zengteler
  • Odpowiedział
  • @ Marek_Zengteler | 24.03.2016
    • 0
    • 0
    • 0
  • 0

Pula zasobów powinna przetrzymywać wszystkie informacje o zasobach firmowych. I one zawsze będą dostępne dla innych plików. To właśnie pula jest do zarządzania w tym momencie zasobami we wszystkich plikach, które z niej korzystają.

Proszę dołączyć zrzut ekranu o jakie pozostawiane informacje dokładnie chodzi w puli z plików archiwalnych - proszę wskazać kolumny.

  • Odpowiedział
  • @ | 24.03.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Chodzi o to, że w Puli zasobów widzę obłożenie zasobu z pliku np. 924_T&T 22.01, a ten plik został już usunięty ze wszystkich możliwych lokalizacji.

 

Marek_Zengteler
  • Odpowiedział
  • @ Marek_Zengteler | 24.03.2016
    • 0
    • 0
    • 0