Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 0
  • 78

Cześć.

Chciałem stworzyć formułę w kolumnie "text", która informowałaby mnie w sposób graficzny o tym, że zostało 5 dni do końca danego zadania i nie jest ono zrealizowane<100%. Próbowałem stworzyć formułę z użyciem funkcji IIf( [Remaining Duration] < = Day( 5 ) ; 1;0) niestety nie działa.

Z góry dziękuję za pomoc.

Marek_Zengteler
  • Zapytał
  • @ Marek_Zengteler | 28.01.2016
    • 0
    • 0
    • 0

Odpowiedzi (2)

  • 3

Wykonano to w kolumnie niestandardowej Numer1.

Należy na uwidocznionej kolumnie Numer1, kliknąć prawym przyciskiem i wybrać opcję Pole niestandardowe, następnie przejść do wpisywania formuły dla pola Numer1 - klikając w przycisk Formuła.

Wpisać formułę: IIf(Now()-[Zakończenie]<=5;IIf([Wykonano %]<1;1;0);0):

 

 

Dwa razy zagnieżdżona funkcja iif pozwolić sprawdzić dwa warunki – czy do końca jest 5 lub mniej dni oraz czy zadanie nie zostało wykonane. Jeżeli spełnione zostaną warunki formuła będzie równa 1.

Następnie kliknąć w przycisk Wskaźnik graficzny i wybrać zależność – równa się 1 - oraz ustawić ikonę, która ma się pojawić jeżeli warunek będzie spełniony.

 

 

  • Odpowiedział
  • @ | 04.02.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Dziękuję za odpowiedź.

Formuła, którą wpisałem działa, niestety nie do końca poprawnie.

Po wpisaniu formuły:

IIf(Now()-[Finish]<=5;IIf([% Complete]<1;1;0);0) 

Program oznacza zadania, które mają się skończyć w przeciągu 5 dni, jednakże, podświetla również zadania, które nie są w 100% skończone, ale mają się skończyć za np. 3 miesiące:

 

Task Name Duration Start Finish 5 dni do końca zadania
opracowanie 5 days Thu 11-08-16 08:00 Fri 19-08-16 08:00 1

 

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, formuła wydaje się być poprawna.

Marek_Zengteler
  • Odpowiedział
  • @ Marek_Zengteler | 11.02.2016
    • 0
    • 0
    • 0