Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 0
  • 344

Witam.

Mam do wykonania w MS Project plan produkcji, który ma również generować w efekcie harmonogram pracy dla poszczególnych pracowników. I teraz pytanie, czy to co sobie wymyśliłem jest poprawne, czy może ktoś z doświadczonych tu osób zaproponuje mi inne rozwiązanie. Poniżej opiszę jak to zamierzam zrobić.

1. Chciałbym, aby planista rozpisywał poszczególne czynności w projekcie - jak również określał ilość pracy w godzinach - ma on również wiedzę ilu ludzi powinno to wykonywać.

2. Następnie, poszczególni kierownicy działów produkcyjnych mają poprzypisywać do tych czynności już konkretne osoby.

3. Następnie, kolejni (brygadziści) mają raportować codziennie wykonaną pracę - i tu pytanie, czy da się to zrobić za pomocą "Praca rzeczywista" - od razu pytanie, czy będzie to możliwe za pomocą licencji MS Project Lite - bo z moich prób wynika, że nie mogę tego pola ("Actual Work") edytować poprzez przeglądarkę.

I teraz pytanie, czy aby planista mógł zaplanować to w czasie, to musi wstępnie przypisać takie zasoby bezimienne np. pracownik1, pracownik2 itd..., które następnie kierownicy musieliby zmienić na już właściwe imienne. I czy to jest możliwe za pomocą np. jednej licencji Project Pro Online jako server (usługa Office 365) + dla kierowników Project Lite?

Potrzebowałbym również, aby liczba roboczogodzin przypisywanych przez planistę była "blokowana" tzn. jeśli kierownik przypisze większą liczbę zasobów niż planista, to żeby liczba roboczogodzin się nie zmieniła, tylko automatycznie skróciłby się czas trwania zadania (czynności).

Na początek tyle. Nie będę się rozpisywał, bo z czasem się okaże, że idę w złym kierunku i że można (trzeba) to rozwiązać jeszcze inaczej.

Pozdrawiam.
Michał.

 

Michał_Wittig
  • Zapytał
  • @ Michał_Wittig | 23.01.2016
    • 0
    • 1
    • 1

Odpowiedzi (3)

  • 1

W MS Project występują dwa rodzaje pól Actual Work.

1. Dla zasobu, które wyliczane jest sumarycznie dla wszystkich przydzielonych dla danej osoby zadań.

2. Dla zadania, które wyliczane jest przy zaraportowaniu wykonania w % zadania lub pracy wykonanej w zadaniu.

Praca rzeczywista jest możliwa do raportowania np. z poziomu MS Project - w harmonogramie podczas śledzenia projektu.

Jeżeli chodzi o dopasowywanie MS Project do swoich potrzeb, to program ma swoje ograniczenia. Zasada jest bardzo prosta, najpierw planujemy, uzyskujemy decyzję o akceptacji harmonogramu i przechodzimy do realizacji, raportując rzeczywiste wykonanie.

  • Odpowiedział
  • @ | 04.02.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Dobrze, a czy jestem w stanie zaraportować to w harmonogramie podczas śledzenia projektu w wersji Online Office 365?

Michał_Wittig
  • Odpowiedział
  • @ Michał_Wittig | 04.02.2016
    • 0
    • 1
    • 1
  • 0

Najlepiej raportować np. przy użyciu aplikacji MS Project. Natomiast istnieje również możliwość raportowania bezpośrednio w wersji Online.

Należy zamapować odpowiednie pola.

  • Odpowiedział
  • @ | 24.03.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII