Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 2
  • 75

Witam ponownie.

Czy dobrze mi się wydaje, że dobrze jest niezaplanowane nieobecności wrzucać do wyjątków w czasie pracy, a nie jako zadania? Urlopy wypoczynkowe uznałam za zadania, ponieważ są planowane i interesuje mnie, jak się te plany wypełnią. Ma to swoje wady, bo plany urlopowe powstają na samym początku roku, a reszta zadań później, gdy już wiadomo, że część z nich była tylko formalnością i pojawia się alokacja zasobów, czyli trochę zabawy. Ale tym razem pytam o nieobecności niezaplanowane, wszelkie opieki nad dziećmi chorymi, zdrowymi, urlopy na żądanie i zwolnienia lekarskie. Jeśli są lepsze sposoby na uwzględnianie tego w harmonogramie pracy, to proszę o podpowiedź. A przy okazji, gdy chce się na taką listę wyjątków wprowadzić jakieś święto państwowe, a później czyjeś zwolnienie lekarskie jako okres od-do, (czyli jeden wpis na liście oznaczający okres), zawierający to święto, to pojawia się problem, że dwa razy piszemy o tym samym wyjątku. W okresie okołoświątecznym grudniowym moje wpisy o prawie trzytygodniowym zwolnieniu lekarskim pracownika byłyby strasznie poszatkowane, a tego nie chcę, zależy mi na tym, żeby widzieć na podstawie ilu zwolnień kogoś nie było w pracy i chcę pozostawić pełen jeden okres. Co robić? Gdy zwolnienie z kolei łamie się na dwa miesiące to nie da się zaznaczać dni na kalendarzu i też trzeba dzielić. Niefajnie.

Agnieszka Bernas.

Agnieszka_Bernas
  • Zapytał
  • @ Agnieszka_Bernas | 21.07.2015
    • 0
    • 0
    • 6

Odpowiedzi (2)

  • 0

Witam serdecznie.

Wszelkie nieobecności powinno się wprowadzać:

  • w kalendarzu dla zasobu (działa to tak, że automatycznie po przypisaniu zasoby do zadania, zadanie będzie się wykonywać tylko w czasie dostępnym dla ww. zasobu, trzeba tylko pamiętać, że jeżeli kalendarz projektu będzie miał wyjątki, a zasobu będzie zupełnie inny, ważniejszy jest kalendarz zasobu. Najlepiej zrobić kalendarz zasobu na bazie projektowego);





  • w wyjątkach dla zasobu (będziemy tylko poinformowani w postaci nadmiernej alokacji, jeżeli zasób będzie na niedostępny, po bilansowaniu zadanie się opóźni, uwzględniając wyjątek zasobu).





Obydwa przypadki niestety nie dają dobrej możliwości raportowania tej niedostępności. Rozwiązanie to jest zaimplementowane w Project Serverze. Tam jest tzw. opcja z grafikami, gdzie możemy zdefiniować różne rodzaje niedostępności, a następnie można raportować.

Pozdrawiam.
Paweł Niemyt.

pawel_niemyt
  • Odpowiedział
  • @ pawel_niemyt | 28.07.2015
  • 0

Witam.

Dziękuję za odpowiedź. Nie ma Pan metody na to łamanie terminów zwolnień, wpisywanych do wyjątków? Gdy czyjaś nieobecność obejmuje okres okołoświąteczny, grudniowo-styczniowy musiałabym się zastanawiać nad tym, który dzień jest świętem i wpisywać mniejsze okresy, trochę to irytujące. Może jednak czegoś nie wiem? Czy na pewno nie da się tego jakoś obejść? Mam nadzieję, że udało mi się jasno przedstawić problem.

Pozdrawiam.
Agnieszka Bernas.

Agnieszka_Bernas
  • Odpowiedział
  • @ Agnieszka_Bernas | 03.08.2015
    • 0
    • 0
    • 6