Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 4
  • 1
  • 52

Witam.

Mam kłopot. Chcę wprowadzić zadanie w trybie automatycznym. Zasób MZ ma w kalendarzu zapisane, że pracuje w godzinach 9-14, a AB, że 7-15. Moim celem jest ustawienie w planu, że przeszkolę pracownika w danym dniu najwcześniej jak się da i że to musi się wydarzyć w tym dniu.

Gdy ustawię, że zadanie musi się rozpocząć danego dnia to podpowiada mi godzinę z kalendarza standardowego. Mogę ją wykasować i pozostawić sam dzień. W obu przypadkach jednak zadanie nie ma ostatecznie godziny rozpoczęcia 9 i nie trwa do 12. Zarówno, gdy zostawiam godzinę 7:30 standardowego jak i gdy wykasowuję ją, i zostawiam sam dzień to 7:30 ustawia, jako rozpoczynającą zadanie, czyli nie dostosowuje się do dostępności zasobu MZ. Dlaczego? W żadnej opcji nie działa mi dostosowanie do zasobu. Próbowałam ustawiać jak najwcześniej, zakończ nie później niż.

Proszę o pomoc. Poniżej zrzut ekranu z moim problemem. Wydaje się błahy, ale nie mogę sobie z nim poradzić.





Agnieszka_Bernas
  • Zapytał
  • @ Agnieszka_Bernas | 15.07.2015
    • 0
    • 0
    • 6

Odpowiedzi (4)

  • 1

Witam serdecznie.

Jak mamy inny kalendarz dla zasobu i inny dla projektu, to ważniejszy jest kalendarza zasobu i zadanie odziedziczy kalendarz po zasobach. Czyli tak jak Pani chce. Trzeba jednak pamiętać, aby usunąć wszystkie ograniczenia:

  1. Typ ograniczenia: Jak najwcześniej.
  2. Nie może to być w konflikcie z relacjami.
  3. Ograniczeniem też może być data rozpoczęcia projektu. Zmienia się to w Informacji o projekcie (musi być to godzina wcześniejsza lub równa 7. Usunięcie godziny nie powoduje, że jej nie ma. Przeważnie zostaje domyślna, czyli 9).
  4. Pamiętajmy, że kalendarze zasobów trzeba wpisać do Arkusza Zasobów.
  5. Zadanie nie może mieć innego kalendarza. Ponieważ wtedy jest konflikt między kalendarzem zasobu i zadania i szukana jest część wspólna.

W załączniku plik, w którym zadanie rozpoczyna się wg kalendarzy zasobu MZ i AB.

Pozdrawiam.
Paweł Niemyt.

 

Załączniki

  • rar

    MZ_AB.rar ( 16K )
pawel_niemyt
  • Odpowiedział
  • @ pawel_niemyt | 15.07.2015
  • 0

Witam po raz kolejny.

Czy dodanie kalendarza zasobów do arkusza zasobów to to samo, co automatyczne ustawianie się kalendarza bazowego dla zasobu w tym arkuszu na standardowy a powstawanie kalendarza danego zasobu odbywa się na podstawie standardowy? Bo tak mam i nie wiem, co więcej mogę zrobić. W załączonym przez Pana pliku zasoby mają swoje kalendarze nazwane kalendarzAB i kalendarzMZ, u mnie wygląda to tak jak w załączniku. Czy tak nie może być?





Agnieszka_Bernas
  • Odpowiedział
  • @ Agnieszka_Bernas | 16.07.2015
    • 0
    • 0
    • 6
  • 0

Witam ponownie Pani Agnieszko.

Najlepszym sposobem, jest przejść do:

  1. Projekt -> Zmień czas pracy -> Utwórz nowy kalendarz... -> Utwórz nowy kalendarz bazowy (może być to też kopia już istniejącego, wtedy przerzucone będą wszystkie informacje z kalendarza kopiowanego) nazywam go KalendarzMZ -> OK.





  2. Wybieramy Tygodnie robocze (zaznaczamy [Domyślny]) -> Szczegóły -> Zaznaczamy od Poniedziałku do Piątku -> Ustaw dla dni określone poniżej godziny pracy -> wpisujemy 9:00-14:00 -> OK -> OK.


     


  3. Jak okienko się zamknie, przechodzimy do arkusza zasobu i wybieramy odpowiedni kalendarz dla odpowiedniego zasobu.
  4. Dla każdego zasobu tworzymy osobny kalendarz.
  5. Jak przypiszemy zasób do zadania to zadanie będzie trwać wg kalendarza zasobu, niezależnie od kalendarza głównego projektu.

Pozdrawiam.
Paweł Niemyt.

pawel_niemyt
  • Odpowiedział
  • @ pawel_niemyt | 17.07.2015
  • 0

Dzień dobry.

Dziękuję za odpowiedź. Zrobiłam tak, jak Pan zasugerował, chociaż teraz zrobił mi się trochę bałagan i nie mam pewności, czy cokolwiek się zmieniło. Mam po prostu listę wyjątków ze standardowego kalendarza zaciągniętą do każdego zasobu i widoczną, co tylko mi zaciemniło listę indywidualnych wyjątków, wcześniej widocznych bez problemu. Ale może rzeczywiście tak ma być. Będę się przekonywać. Dziękuję za odpowiedź i już szykuję kolejne pytania.

Pozdrawiam.
Agnieszka Bernas.

 

Agnieszka_Bernas
  • Odpowiedział
  • @ Agnieszka_Bernas | 21.07.2015
    • 0
    • 0
    • 6