Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 2
  • 814

Witam.

Chciałbym do kilku zadań jednemu z zasobów, jaki uczestniczy w moim projekcie przypisać inną stawkę od tej, którą ma dotychczas przypisaną (uznaną za standardową). Jednocześnie chcę pozostawić stawkę standardową dla wszystkich pozostałych zadań, a  nową przypisać wyłącznie dla kilku zadań (mam wolny zasób, który chciałbym wykorzystać przy pewnej grupie zadań, ale za mniejszą stawkę). Czy jest taka możliwość w MS Project? Jeśli tak, to jak mogę to uzyskać?

Uczestnik szkolenia
  • Zapytał
  • @ Uczestnik szkolenia | 08.05.2014

Odpowiedź (1)

  • 3

Witam.

Inną stawkę od standardowej (domyślnej) należy zdefiniować w odpowiedniej tabeli kosztów – dodatkowych tabel kosztów (poza standardową) MS Project posiada 4 (od B do E, A – to domyślna). Dostęp do nich można uzyskać m.in. wywołując w widoku „Arkusz zasobów”, okno: „Informacje o zasobie”, następnie należy przejść do zakładki: „Koszty”, wybrać odpowiednią tabelę i uzupełnić dostępne w niej pola: „Stawka zasadnicza”, „Stawka za nadgodziny”, „Koszt użycia”, możliwe jest również określenie sposobu naliczania kosztów:

 


Zdefiniowaną niestandardową stawkę kosztów, można przypisać danemu zasobowi w widoku „Obciążenie zadaniami” (klikając dwukrotnie w nazwę zasobu przy zadaniu, dla którego chcemy dokonać zmiany) lub w widoku „Obciążenie zasobów”( klikając dwukrotnie w nazwę zadania przy zasobie, dla którego chcemy dokonać zmiany). Następnie w wywołanym oknie dialogowym: „Informacje o przydziale”, w polu „Tabela stawek kosztów:” należy wskazać interesującą nas tabelę:

 

 

Można również w jednym z w/w widoków odsłonić w części tabelarycznej pole: „Tabela stawek kosztów” i wybrać dla danego zasobu, przy odpowiednim zadaniu tabelę, którą chcemy przypisać:

 

 

Od tej pory przy wskazanym zadaniu zasób będzie rozliczany wg wybranej przez nas tabeli.

Pozdrawiam.
Janusz Matyjas.

  • Odpowiedział
  • @ | 08.05.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII