Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 138

Jestem świeżo po szkoleniu Foundation i tematyka zarządzania projektami bardzo mi się podoba; planuję dalszą naukę w tym kierunku. W związku z czym szukam szkolenia Practitioner dofinansowanego z EFS. Czy bez doświadczenia praktycznego mam szansę zdać egzamin Practitionera?

Uczestnik szkolenia
  • Zapytał
  • @ Uczestnik szkolenia | 31.08.2013

Odpowiedź (1)

  • 0

Doświadczenie praktycznie w prowadzeniu projektów zgodnie z PRINCE2 będzie oczywiście pomocne przy zdaniu egzaminu Practitioner, natomiast nie jest elementem kluczowym. Rzeczą zasadniczej wagi jest dogłębna znajomość metodyki PRINCE2, na znacznie wyższym poziomie zaawansowania niż ten, który był wymagany na egzaminie Foundation. W związku z faktem, że na egzaminie Practicioner można korzystać z książki, należy nie tylko dogłębnie poznać jej treść, ale równie istotne jest nauczenie się szybkiego poruszania się po książce i odnajdywania w niej informacji.

Sam egzamin ma zupełnie inną strukturę. Czas trwania to 150 minut, wolno korzystać z książki. 150 minut to bardzo mało czasu, biorąc pod uwagę, że dostajemy kilka stron tekstu do przeczytania, gdzie mamy opisany scenariusz zdarzeń, osoby, decyzje i sytuacje. Pytania są różne - część, to testy wielokrotnego wyboru, część to zadania, gdzie najpierw odnajdujemy prawdziwość zdań, a potem ich wzajemne powiązania, czasem musimy wskazać prawidłową kolejność zdarzeń. Niektóre zadania nie mają wyraźnie prawidłowej odpowiedzi - wtedy trzeba znaleźć odpowiedź najbliższą prawdy. Jest co robić w czasie tych 150 minut.

Podsumowując - jest to trudny egzamin, do którego należy się bardzo rzetelnie przygotować. Doświadczenie praktyczne będzie pomocne, ale nie jest kluczowe. Kluczowa jest bardzo rzetelna znajomość metodyki, jak również umiejętność szybkiego odnajdywania potrzebnych informacji w książce.

  • Odpowiedział
  • @ | 02.09.2013
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII