Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 0
  • 0
  • 1

Dzień dobry, 

Tabele wykorzystywane przy tej operacji:

Klienci

Baza sprzedaży

Relacje

Wybór klienta z trasy (2 kolumna to oznaczenie kienta-skrót)

Formularz Klienta, dane z trasy

Formularz sprzedaży

 

W tabeli Baza sprzedaży klient jest wybierany z pola kombi, tak samo zostało to zrobione w formularzu sprzedaży, wybieramy klienta, datę towar etc., sprzedaż zapisuje się w Bazie sprzedaży, do tego momentu jest ok, jest to dobre rozwiązanie przy jednorazowym wprowadzaniu sprzedaży, komentarza lub zamówienia.

Chciałbym natomiast pójść krok dalej i mieć możliwość dodania sprzedaży, komentarza lub zamówienia wielokrotnie bez konieczności wyboru w formularzu sprzedaży klienta z listy rozwijalnej.

W tym celu utworzyłem Tabelę wprowadzanie gdzie na liście klientów przez kliknięcie w hiperłącze utworzone z kolumny ID,przy wykorzystaniu kodu  ="[ID_Klienta]=" & [ID_Klienta] , otwiera się formularz Klienta, Dane z trasy z konkretnym ID_Klienta oraz jego nazwą skróconą (wprowadzanie danych po wykonanej trasie przedstawiciela).

 

W tym formularzu mamy do wyboru 3 możliwości: wprowadź sprzedaż, wprowadź komentarz, wprowadź zamówienie.

I teraz najważniejsza kwestia, JAK ZROBIĆ TO ABY PO KLIKNIECIU W TEN PRZYCISK POJAWIŁ MI SIĘ FORMULARZ SPRZEDAŻY Z ID_KLIENTA TYM SAMYM KTORE JEST  FORMULARZU KLIENTA, DANE Z TARSY?

 

Dodam, że próbowałem to zrobić w taki sposób: utworzyłem kopię formularza sprzedaży, dodałem pole ID_Klienta, ponownie wykorzystałem kod:

 ="[ID_Klienta]=" & [ID_Klienta], W kopii formularza sprzedaży przy polu ID_Klienta ustawiłem źródło jako ID_Klienta z formularza klienta, dane z trasy formularz działał, tzn. wyświetlał Kolejny numer sprzedaży (ID), wyświetlał też praqwidłowy ID_Klienta wraz z oznaczeniem, sprzedaż zapisywała się w bazie sprzedaży, ale niestety bez klienta.

Jak to powiazać?

Proszę o pomoc, Michał.

 

 

 

Michał_Tracz_6vx4
  • Zapytał
  • @ Michał_Tracz_6vx4 | 23.02.2022
    • 0
    • 0
    • 0
Komentarze (1)
Jeden załącznik wart tysiąca słów, podrzuć jakąś przykładową bazę.
Skomentował : @ Mirosław_Janiak ,10.03.2022
  • 1
  • 7
  • 1