Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 5
  • 82

Odpowiedź (1)

  • 5

Ja zwracam uwagę zwłaszcza na jeden aspekt: to czy kandydat potrafi zrobić CV po swojemu. Nie chodzi tutaj o wyróżnianie się na siłę, tylko pokazanie, że kandydat potrafi przedstawić siebie w CV jako spójną i sensowną całość, zamiast kopiowania kawałków innych dokumentów znalezionych w Internecie. Dla mnie fakt tego, że ktoś: 1. potrafi skutecznie zaplanować przedstawienie siebie w CV 2. wyłamuje się z utartych schematów (i nie korzysta ze wzorów zamieszczanych w sieci) 3. ma i realizuje swoje pomysły, jest sygnałem mogącym zwiastować takie cechy, jak: zaangażowanie, kreatywność, zdecydowanie i pewność siebie oraz nietuzinkowość.

Oczywiście nie jest to ani warunek konieczny, ani wystarczający.

To, co mnie zraża i w 99% przypadków powoduje automatyczne odrzucenie kandydatury, to brak podstawowej dbałości i okazania zaangażowania, przejawiające się w takich rzeczach, jak: niejednolite formatowanie tekstu, niedbałość językowa, nieprofesjonalne zdjęcie, "lanie wody" (głównie w listach motywacyjnych).

 

Do kwestii kursów, szkoleń, certyfikatów itp. podchodzę bardzo indywidualnie. U jednych długa lista ukończonych kursów będzie wyglądała, jak zaliczanie szkoleń bez celu i sensu, a u innych brak jakichkolwiek szkoleń nie jest żadną przeszkodą, by się spotkać i porozmawiać na temat współpracy.

  • Odpowiedział
  • @ | 29.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII