Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 2
  • 18

Chodzi mi o takie ustawienie, by np. nr paragrafu nie zostawał sam jeden na dole strony. Coś na wzór twardej spacji, która nie zostawia pojedynczych liter na końcu linijki. Czy jest taki enter, który nie pozwala rozdzielić treści pomiędzy stronami? Kombinacje CRTL+Enter czy CTRL+SHIFT+Enter od razu przerzucają treść na drugą stronę, a chodzi mi o przytrzymanie dwóch akapitów razem, by zawsze występowały na tej samej stronie.

Monika-Kwiatkowska
  • Zapytał
  • @ Monika-Kwiatkowska | 21.04.2017
    • 0
    • 0
    • 8
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 3

Witam serdecznie.

Należy zaznaczyć akapity, które mają być "nierozłączne", następnie klikamy prawym przyciskiem myszy, wybieramy opcję Akapit, następnie przechodzimy do karty: Podziały wiersza i strony i tam zaznaczamy opcję:
Razem z następnym.

Opcja: Razem z następnym uniemożliwia wystąpienie podziału strony między dwoma wybranymi akapitami. 
Natomiast opcja: Zachowaj wiersze razem uniemożliwia wystąpienie podziału strony wewnątrz danego akapitu.

Pozdrawiam.

Przemysław_Migacz
  • Odpowiedział
  • @ Przemysław_Migacz | 21.04.2017
    • 1
    • 0
    • 0
Komentarze
Dziękuję. Pobawiłam się bardziej tymi opcjami i zaznaczenie opcji Razem z następnym jest idealne. Dziękuję więc za pomoc. :)
Skomentował : @ Monika-Kwiatkowska ,21.04.2017
  • 0
  • 0
  • 8
Nie ma problemu. :) Pozdrawiam.
Skomentował : @ Przemysław_Migacz ,21.04.2017
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1

W uzupełnieniu świetnej odpowiedzi Pana Przemysława dodam, że opcję Razem z następnym możemy włączyć przed przystąpieniem do tworzenia dokumentu, po otwarciu "pustej" kartki Worda. Word od tej pory będzie pamiętał, że ma tak formatować tekst, żeby nie dzielił dwóch akapitów między strony.

  • Odpowiedział
  • @ | 23.04.2017
  • TRENER ALTKOM AKADEMII