Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 10
  • 129

Mam problem z domyślnym otwieraniem plików .docx. Mam zainstalowane dwie wersje Office'a 2007 oraz 2013. Domyślnie wszystkie powiązane pliki (.doc, .docx, .dotx itp.) uruchamiane są przy użyciu Worda 2013. Jak zmienić domyślne otwieranie powiązanych plików na starszą wersję Worda?

Bartosz_Graczyk
  • Zapytał
  • @ Bartosz_Graczyk | 22.02.2015
    • laureat
    • 17
    • 4
    • 12

Odpowiedzi (3)

  • 11

Witam.

U mnie wystarczyło zrobić tak:

Najeżdżam na dowolny dokument Worda. Wybieram prawy przycisk myszy i następnie --> otwórz za pomocą i wskazuję Worda w wersji 2007. Działa bez problemu. Proszę spróbować.

Z poważaniem.
Łukasz Cupryjak.

  • Odpowiedział
  • @ | 22.02.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 10

Witam serdecznie.

Można zmienić program domyślny do otwierania plików docx, ale odradzam posiadanie dwóch wersji Worda 2007 i 2013 na jednym systemie operacyjnym. Powoduje to wystąpienie konfliktów w pracy z plikami, aplikacje i narzędzia Office'a mogą nie działać prawidłowo, tym bardziej, że na wersji 2013 bez problemu możemy pracować na plikach zapisanych na wersjach wcześniejszych.

pawel_niemyt
  • Odpowiedział
  • @ pawel_niemyt | 22.02.2015
Komentarze
  • 8

Ja polecam inne rozwiązanie - maszynę wirtualną z inną wersją MS Office niż na maszynie fizycznej. Sprawdza się np. przy prowadzeniu szkoleń. :)

Jeżeli już koniecznie chcemy mieć kilka wersji MS Office na jednym komputerze, to instalujemy je w kolejności od najstarszej do najnowszej i ... problemy gotowe.

Pozdrawiam.
Michał Zieliński.

  • Odpowiedział
  • @ | 25.02.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze