Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 4
  • 10
  • 171

Od dłuższego czasu mam problem tego typu, że użytkownik końcowy domenowy nie może zmienić nazwy pliku .doc  w zasobie sieciowym, udostępnionym na serwerze plików, mimo tego, że nikt już go nie używa. Tak samo jest z próbą skasowania pliku. Te czynności może wykonać po jakimś czasie (do ok. 1 minuty). Czy jest to problem protokołu SMB?

Anita_Matczak
  • Zapytał
  • @ Anita_Matczak | 07.08.2014
    • 4
    • 2
    • 9

Odpowiedzi (4)

  • 4

Anito, a na czym masz postawiony ten udział: na Windowsie czy na Linuksie?

Możliwe, że ma to związek z cache na kliencie CIFS/SMB i opóźnieniem zapisu pliku na udziale.

A jaka jest wydajność sieci po drodze do udziału?

Piotr_Czyż
  • Odpowiedział
  • @ Piotr_Czyż | 07.08.2014
    • laureat
    • 16
    • 5
    • 24
  • 3

Na ten moment  jedyne, co przyszło mi na myśl, bo spotkałem się z tym w usługach terminalowych i mapowaniu dysków do sesji. 

Jeszcze dodatkowe pytanie, możliwe, że kluczowe: czy problem występuje tylko z plikami .doc lub innymi używanymi przez pakiet MS Office?

Piotr_Czyż
  • Odpowiedział
  • @ Piotr_Czyż | 07.08.2014
    • laureat
    • 16
    • 5
    • 24
  • 2
Piotr_Czyż
  • Odpowiedział
  • @ Piotr_Czyż | 07.08.2014
    • laureat
    • 16
    • 5
    • 24
  • 6

Anito. To może być równie dobrze przekroczona maksymalna ilość znaków -256 w ścieżce do pliku, lub zbyt długa nazwa pliku przy włączonej obsłudze nazw 8.3, lub błąd w samej strukturze NTFS. Wystarczy CheckDisk.

Małgorzata_Rembas
  • Odpowiedział
  • @ Małgorzata_Rembas | 10.08.2014
    • 4
    • 2
    • 1
Komentarze
To raczej nie będzie związane z długością nazwy pliku lub ścieżki, ponieważ po około minucie wszystko wraca do normy.
Skomentował : @ Piotr_Czyż ,11.08.2014
  • 16
  • 5
  • 24