Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 0
  • 53

Witam.

Chciałam przygotować spis treści dla dokumentu na Wordzie: mac 2011, niestety przy wyborze Stylów brakuje mi Stylu z listą numerowaną 1, 1.1, 1.1.1.... W jaki sposób mogę zdefiniować Spis treści, tak żebym mogła edytować style i w efekcie otrzymała listę wielopoziomową, mieszaną z nagłówkami bez numeracji? 

Pozdrawiam.

Barbara_Kościk
  • Zapytał
  • @ Barbara_Kościk | 30.08.2016
    • 1
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (3)

  • 0

Proszę o sprecyzowanie pytania, co chce Pani numerować: mają być numerowane nagłówki w tekście, a spis treści bez numeracji, czy odwrotnie?

  • Odpowiedział
  • @ | 31.08.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Docelowo chciałabym uzyskać taki efekt jak na załączonym zdjęciu.

Załączniki

  • png

    spis.png ( 59K )
Barbara_Kościk
  • Odpowiedział
  • @ Barbara_Kościk | 31.08.2016
    • 1
    • 0
    • 0
  • 0

W takim razie musi Pani odnaleźć w stylach - styl Spisu treści 1 (powinien się pojawić na liście stylów natychmiast po wstawieniu spisu, jeśli nie widać, proszę się posłużyć inspektorem stylów). I temu stylowi należy nadać właściwość numerowania listy wielopoziomowej. Podobnie trzeba zmodyfikować styl Spis Treści 2 i kolejne.

Brzmi to prosto, ale w praktyce jest to jak "łapanie lewą ręką za prawe ucho z łokciem pod kolanem". Jak obserwuję rozwój Worda - idzie coraz bardziej w "wodotryski" natomiast tak istotne rzeczy jak zarządzanie stylami czy częściami dokumentu porozłaziły się po wielu różnych okienkach. W oknie modyfikacji stylów nie znajdziemy już dojścia do listy wielopoziomowej. Lista wyskoczyła na wstążkę Narzędzia główne (wersja dla Win). Ostatnia wersja, która to miała zarządzanie stylami jeszcze dość przejrzyście zrobione, to była wersja 2003 dla Windows. A wersja dla Mac zawsze paroma detalami nieco się różni od wersji dla Windows.

W wolnej chwili postaram się przygotować bardziej szczegółową instrukcje, jeśli będzie jeszcze konieczna.

  • Odpowiedział
  • @ | 31.08.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII