Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 2
  • 58

Utworzyłem w SharePoint listę, którą następnie podlinkowałem w Accessie. Podlinkowane listy SharePointa pełnią rolę tabel Accessowych.

Bezpośrednio po dodaniu nowego rekordu chcę dodać załącznik. Często pojawia się komunikat "Nie można przeprowadzić aktualizacji. Baza danych lub obiekt jest tylko do odczytu".

Co ciekawe: po zamknięciu wszystkich formularzy w Accessie próbuję dodać załącznik bezpośrednio do tabel/list z poziomu Access- komunikat powtarza się. Jeżeli powtarzam czynność ale bezpośrednio przez przeglądarkę i dodaje do listy SharePointowej bez problemu mogę dodać załącznik.

W opcjach Accessa/Ustawieniach klienta Pozycja: blokowanie rekordów jest ustawione na "Bez Blokowania".

Dla list SharePointowych wersjonowanie jest wyłączone.

Wszystkie pola mogę modyfikować, z wyjątkiem pola załączniki.

Co może być tego przyczyną?

Dariusz_Kępiński
  • Zapytał
  • @ Dariusz_Kępiński | 01.06.2016
    • 7
    • 3
    • 5

Odpowiedź (1)

  • 6

Proszę sprawdzić w logach jaki komunikat jest zapisywany w trakcie wykonywania takiej operacji.

Logi systemowe na stacji oraz logi sharepointowe (jeżeli dysponuje Pan dostępem do tych informacji, jeżeli nie - proszę się zwrócić o pomoc do osoby, która udostępni te dane).

Proszę także podać jaka wersja SharePointa jest użytkowana i jaka wersja Office?

  • Odpowiedział
  • @ | 29.06.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII