Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 5
  • 2
  • 174

W firmie postawiłem serwer Exchange 2016 w domenie test.local. Na zewnątrz mam wykupiony serwer pocztowy mojanazwa.pl. Czy jest możliwość ustawienia Exchange w taki sposób, aby mógł odbierać maile z zewnętrznego adresu mailowego tzn. jeśli ktoś wyśle maila na adres jankowalski@mojanazwa.pl to wpadnie on na konto wewnętrzne jankowalski@test.local i odwrotnie. Odwrotnie, czyli jeśli użytkownik z poziomu Exchange'a wyśle maila na adres zewnętrzny to ta wiadomość zostanie wysłana ze skrzynki jankowalski@mojanazwa.pl.

Jeżeli jest możliwość, to proszę o jakąś krótką instrukcję jak to ustawić.

tomaszwi
  • Zapytał
  • @ tomaszwi | 31.03.2016
    • 1
    • 0
    • 3

Odpowiedzi (5)

  • 4

Pewnie że tak.

Trzeba dokonać wyboru czy @mojanazwa.pl będzie głównym adresem e-mail użytkownika (użytkowników) - raczej powinieneś tak zrobić (email address policy).

Ponadto sprawdzić jakie są możliwości uwierzytelnienia serwerów pocztowych dostawcy zewnętrznego.

1. Skonfigurować w ECP akceptowaną domenę mojanazwa.pl

2. Ustalić adres serwera pocztowego - zewnętrznego.

3. W Exchange dodać send i recive connector dla tej domeny i dla tych serwerów MX dostawcy.

4. Przepływ poczty z serwera dostawcy przekierować na serwer Exchange.

5. Konfiguracja tej samej domeny po stronie dostawcy - z tego co piszesz jest to już zrobione.

Minusy:
Brak kontroli nad serwerem na którym się to dzieje.
Nie wiadomo czy jest filtr anty-spamowy, anty-wirusowy (można to robić po stronie Exchange).
Nie sądzę żeby serwer pocztowy zewnętrzny miał możliwość sprawdzania adresatów w Exchange - wysyłamy 5 maili do użytkowników którzy nie istnieją, serwer nazwa.pl przekaże je do Exchange - odsyła je do nazwa.pl i dopiero do wysyłającego.

Plusy:
Brak kontroli - nie interesuje Cię dostępność, obciążenie serwera.
Może to być tańsze hybrydowe rozwiązanie (jeżeli jest to obsługiwane), część skrzynek u dostawcy a część u siebie.

Mimo wszystko proponowałbym postawienie serwera linuxowego jako bramy SMTP u siebie.

Ryszard_Czarnecki
  • Odpowiedział
  • @ Ryszard_Czarnecki | 31.03.2016
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24
  • 0

Dziękuję za szybką odpowiedz.

A mogę jeszcze prosić o szczegóły dotyczące punktu 3? Czyli jak dokładnie dodać te dwa connectory?

tomaszwi
  • Odpowiedział
  • @ tomaszwi | 31.03.2016
    • 1
    • 0
    • 3
  • 5

Send Connector (w ECP) dla domeny lub * przesyłający maile do serwera MX dostawcy - trzeba sprawdzić jakie uwierzytelnienie obsługuje.

Receive Connector dla domeny lub * umożliwiający odbiór poczty od serwera dostawcy - jw.

Ryszard_Czarnecki
  • Odpowiedział
  • @ Ryszard_Czarnecki | 03.04.2016
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24
  • 0

Zrobiłem jak napisałeś ale pojawiają się błędy:

1).

[{LRT=2016-04-20 22:04:54};{LED=441 4.4.1 Error encountered while communicating with primary target IP addr
ess: "Failed to connect. Winsock error code: 10051, Win32 error code: 10051." Attempted failover to alterna
te host, but that did not succeed. Either there are no alternate hosts, or delivery failed to all alternate
 hosts. The last endpoint attempted was 173.194.222.27:25};{FQDN=aspmx.l.google.com};{IP=173.194.222.27}]

2).

[{LRT=2016-04-20 22:31:02};{LED=451 4.4.0 Primary target IP address responded with: "451 5.7.3 Require basi
c authentication." Attempted failover to alternate host, but that did not succeed. Either there are no alte
rnate hosts, or delivery failed to all alternate hosts. The last endpoint attempted was 209.85.233.27:25};{
FQDN=209.85.233.27};{IP=209.85.233.27}]

Nie wiem co źle robię. :(

 

tomaszwi
  • Odpowiedział
  • @ tomaszwi | 20.04.2016
    • 1
    • 0
    • 3
  • 0

Witam ponownie.

Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

tomaszwi
  • Odpowiedział
  • @ tomaszwi | 27.04.2016
    • 1
    • 0
    • 3