Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 1
  • 62

Chciałbym ponumerować kilka wybranych akapitów w tekście Worda, ale nie chcę używać przycisku tworzącego listę. Nie chcę żadnych wcięć, po prostu na początku wybranych akapitów (nie wszystkich) mają się pojawić kolejne numery. Jak zrobić to szybko i bezboleśnie?

  • Zapytał
  • @ | 04.03.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 0

W takiej sytuacji najszybszy będzie skrót klawiszowy: prawy Alt + W, który wstawia pole LISTNUM w miejscu, gdzie stoi kursor. Pierwsze pole LISTNUM w danym akapicie domyślnie ma wygląd: 1).

Ewentualnie można użyć polecenia wstawiania pola, które znajduje się na wstążce Wstawianie:

 

 

Następnie na okienku dialogowym trzeba znaleźć pole ListNum i ustawić dla niego dodatkowe opcje.

 

 

Jednak myślę, że na dłuższą metę wygodniej jest używać przycisków tworzących listy numerowane, punktowane i konspekty - a wygląd numeracji regulować przez style.

  • Odpowiedział
  • @ | 04.03.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Ja użyłbym nowego stylu:

W poprawnie sformatowanym dokumencie Worda używamy stylów np. stylu normalnego do formatowania treści.

Tworzymy nowy styl na wstędze Narzędzia główne:

 

 

Otworzy się od razu okno nowego stylu ustawiamy w nim: nazwę stylu (1); styl na podstawie (2) - wybieramy styl wykorzystywany do formatowania treści; styl następnego akapitu (3) i naciskamy formatuj (4):

 

 

W oknie formatuj wybieramy numerowanie:

 

 

Określamy styl numerowania:

 

 

Po zatwierdzeniu stylu numerowania wybieramy z meny formatuj opcje akapit:

 

 

Miało być bez wcięć, więc ustawiamy wcięcia na 0 cm:

 

 

Efekt będzie mniej więcej taki:

 

 

Jeżeli chcemy, aby nie było żadnego przesunięcia na takim akapicie należy zmodyfikować ustawienia akapity tak aby wcięcie z lewej było na minusie (numer wychodzi na margines), a wysunięcie było ustawione o taką samą wartość na plus:

 


I z tak przygotowanego stylu możemy korzystać w wybranych miejscach do numerowania akapitów.

Patrz załącznik.

Załączniki

  • docx

    stosowanie wciec za pomocą li... ( 14K )
  • Odpowiedział
  • @ | 31.05.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII