Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 3
  • 81

Dzień dobry.

Czy macie jakieś praktyczne wskazówki odnośnie procesu aktualizacji Exchange 2013?

Mając serwery w Database Availability Group chciałbym przeprowadzić aktualizację tak by nie wpłynęła na pracę użytkowników.
Chciałbym po kolei aktualizować serwery na których nie ma aktywnych baz - bazy aktywne będą na innych serwerach.
Zakładam że serwery, wszystkie serwery posiadają obydwie role (CAS+MBX) i mogę sobie pozwolić na wyłączenie jednego z nich na czas aktualizacji.

Czy należy wprowadzić serwer w jakiegoś typu maintanance mode?
Jak zapobiec odbieraniu proxowaniu ruchu klientów w czasie instalacji?
Jak członek DAG o starszej wersji Exchange poradzi sobie z replikacją do/z nowszego?

Czarodziej sam o to zadba (wizard)?

Ryszard_Czarnecki
  • Zapytał
  • @ Ryszard_Czarnecki | 10.02.2016
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24

Odpowiedzi (2)

  • 3
  • Odpowiedział
  • @ | 13.02.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 6

Zajrzałem w czeluści tech-netu i znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

Aby mieć pewność że wszystkie aktywne bazy zostaną zaktywowane na innym serwerze w czasie konserwacji:

Set-MailboxServer ServerName -DatabaseCopyActivationDisabledAndMoveNow $true

Wszystkie kolejki muszą zostać puste przed rozpoczęciem aktualizacji:

Set-ServerComponentState ServerName -Component HubTransport -State Draining -Requester Maintanance

Należy zapobiec problemów z działaniem usługi MS Clustering - serwer nie może zostać mianowany Primary Active Manager-em.

Suspend-ClusterNode ServerName

Aby zapobiec aktywacji którejś z kopii baz które hostuje serwer na którym pracujemy:

Set-MailboxServer ServerName -DatabaseCopyAutoActivationPolicy Blocked


Skrypt wyręcza nas w części natomiast parę komend rozwiązuje problem i wiemy co zrobiliśmy.

Ryszard_Czarnecki
  • Odpowiedział
  • @ Ryszard_Czarnecki | 14.02.2016
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24