Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 3
  • 350

Czy można w Wordzie numerować strony, ale co drugą stronę? Mam wydruk formularzy, który jest dwustronny, potrzebuję mieć ponumerowane formularze, a nie każdą stronę, bo wtedy numeracja formularzy zmienia mi się co 2.

Proszę o instrukcję, najlepiej uniwersalną, na wypadek gdybym kiedyś miał formularz mający 3 lub 4 strony.

Tomasz_Antkowiak
  • Zapytał
  • @ Tomasz_Antkowiak | 07.12.2015
    • 10
    • 1
    • 19
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 0

Może każdy formularz tworzy z nich osobną sekcję i zamiast numerów stron trzeba wstawić numery sekcji?

jan_putz
  • Odpowiedział
  • @ jan_putz | 08.12.2015
    • 0
    • 0
    • 0
Komentarze
Faktycznie w ten sposób udało mi się to zrobić, jest to jakieś obejście problemu. Nie znalazłem opcji numerowania sekcji, mogę wstawić w ramach stopki czy nagłówka numerek ręcznie, wtedy w danej sekcji jest taki sam, ale tym sposobem każdą sekcję muszę numerować osobno, a to chyba nie o to chodzi, bo przy dużej ilości kopii to masakra.

Widzę tylko opcje numerowania stron, ale to mi numeruje strony w sekcji i owszem w każdej sekcji mogę mieć inną numeracje, ale przy 2 stronach na sekcje to mam: 1,2 i w następnej sekcji mogę zrobić 2,3, ale to już nie o to chodzi, a i tu jest klepanina przy każdej sekcji.
Skomentował : @ Tomasz_Antkowiak ,08.12.2015
  • 10
  • 1
  • 19
  • 5

1. Każdy formularz musi stanowić osobną sekcję. Aby to uczynić, po wklejeniu formularza wybieramy w menu "Układ strony" -> "Znaki podziału" -> "Podziały sekcji" -> "Następna strona".

2. Wstawiamy numer STRONY w wybranym formacie.

3. Edytujemy stopkę (np. przez dwuklik) i klikamy prawym przyciskiem myszy na numerze strony -> z menu podręcznego wybieramy "Edytuj pole".

4. W otwartym oknie "Pole" w lewej części w sekcji "Nazwy pól" zamiast "Page" wybieramy "Section". Zatwierdzamy klikając OK.

 

W ten sposób wszystkie strony formularza będą miały ten sam numer w stopce. Każdy kolejny formularz (sekcja) będzie miał kolejny numer.

Załączam przykład.

 

PS Przy pracy z formatowaniem dokumentu zalecam włączenie widoku symboli niedrukowalnych "¶" - wówczas widać np. miejsca podziałów sekcji, strony, twarde spacje itd.

Załączniki

  • docx

    Formularz 1.docx ( 19K )
jan_putz
  • Odpowiedział
  • @ jan_putz | 09.12.2015
    • 0
    • 0
    • 0
Komentarze
Udało się, dziękuję za podpowiedź.
Skomentował : @ Tomasz_Antkowiak ,09.12.2015
  • 10
  • 1
  • 19