Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 4
  • 82

Witam.

W dwóch firmach, w których pracowałam w Scrumie korzystaliśmy przeważnie z Redmine jako narzędzia do tworzenia i zarządzania zadaniami (po dostosowaniu go do potrzeb organizacji). Przerabiałam też przez krótki czas pracę w Basecampie oraz Podio.

Obecnym naszym głównym narzędziem jest JIRA.

Z powyższych narzędzi takim najbardziej intuicyjnym pod kątem szukania informacji związanych z danym projektem, zadaniem czy osobą oraz pod kątem przejrzystości (jak najmniej zbędnych funkcjonalności) było Podio. Natomiast jestem ciekawa z jakich innych narzędzi korzystają zespoły pracujące w Scrumie oraz jakie inne narzędzia są polecane.

Z góry dziękuję za informację.

Małgorzata_Kendziorek
  • Zapytał
  • @ Małgorzata_Kendziorek | 09.10.2015
    • 1
    • 0
    • 3
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (3)

  • 3

Witam.

Polecam lekturę corocznego bezpłatnego raportu na temat agile firmy VersionOne. Wersję 9 z zeszłego roku można znaleźć pod poniższym linkiem:

http://stateofagile.versionone.com

W jednym z rozdziałów „Project Management Tools” możemy zapoznać się z badaniami firmy VersionOne na temat popularności narzędzi stosowanych do zarządzania projektami agile.

Ze swojego doświadczenia we współpracy z dużymi korporacjami widzę, że największą popularnością cieszy się obecnie Jira firmy Atlassian. Kilka większych firm w Polsce korzysta również z Rally Software, czy Microsoft TFS. Cały czas też zauważam, że nadal często są wykorzystywane podstawowe narzędzia takie jak Excel czy narzędzia w chmurze, np. Google Dysk czy OneDrive, zwłaszcza w mniejszych firmach.

Pozdrawiam.

Łukasz Czopek.

  • Odpowiedział
  • @ | 15.10.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1

Witam, pozwolę sobie zwrócić uwagę na kolejne ciekawe rozwiązanie jakim jest taiga.io (taiga.io) O ile instalacja i konfiguracja wymaga pewnej wiedzy z zakresu Pythona i tematów "linuxowych" o tyle samo użytkowanie aplikacji jest wręcz banalne i to uważam za jej siłę.

pozytywne strony to:

  • czytelny i bardzo przyjemny design,
  • brak zbędnych funkcji (autorzy koncentrują się bowiem stricte na Scrumie oraz Kanban),
  • możliwość dokonania wyboru według którego frameworka będzie prowadzony projekt (z możliwością włączenia tablicy kanban w projektach scrumowych)
  • ciągły rozwój o faktycznie przydatne funkcje bez zbędnych wodotrysków,
  • piękny burndown chart :D
  • pozwolę sobie również dodać, że zainteresowani mogą włączyć polską wersję językową nad którą pracuję ;).

minusy:

  • nieco utrudnione przeszukiwanie backloga (od początku warto tworzyć tagi z imionami userów których dotyczą historyjki dla późniejszej łatwości przeszukiwania),
  • wersja rozwojowa, zdarza się, ze coś się "zatnie".

Mam nadzieję, że komuś się przyda.

Konrad_Krawczuk
  • Odpowiedział
  • @ Konrad_Krawczuk | 29.12.2015
    • 1
    • 0
    • 2
  • 1

W mojej organizacji głównie bazujemy na JIRA + Confluence a także na RALLY.

 

Pozdrawiam.
Damian.

Damian_Szulakowski
  • Odpowiedział
  • @ Damian_Szulakowski | 06.05.2016
    • 1
    • 3
    • 5