Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 1
  • 127

Tworzę bazę plikową w Accessie 2013.

Ustawienia językowe jak poniżej:


Dodaję pusty formularz, do niego przycisk. Dodaję zdarzenie z VB:

 

Kod zostawiam pusty (nie jest istotne co tam dodam):


 
Odpalam na innym komputerze, gdzie jest tylko wersja angielska, klikam na przycisku i pojawia się błąd:

 

 

Jeśli zrobiłbym to samo na wersji angielskiej, to na polskiej działa. Sprawdziłem też na francuskiej i wydaje mi się, że pomiędzy francuską i angielską działa.

Co to za błąd i jak przeciwdziałać? W tej chwili radzę sobie tak, że bazy tworzę tylko na wersji angielskiej interfejsu.

Nil
  • Zapytał
  • @ Nil | 09.06.2014
    • 2
    • 1
    • 4

Odpowiedzi (3)

  • 6
  • Odpowiedział
  • @ | 24.06.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
W tym przypadku ustawienia językowe Access - Windows były te same na różnych komputerach.
Nie używałem niczego, pusta baza Access z jednym formularzem i jednym przyciskiem.
Skomentował : @ Nil ,24.06.2014
  • 2
  • 1
  • 4
  • 6
  • Odpowiedział
  • @ | 25.06.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Dziękuję za odpowiedź i chęć pomocy.

Generalnie miałem do stworzenia mikro aplikacyjkę i pomyślałem, że biorąc pod uwagę istniejące wymagania (przede wszystkim szybkość tworzenia i stabilność), wybiorę Access. Na dzień dzisiejszy muszę stwierdzić, że to nie był chyba trafiony wybór. W krótkim czasie dotknęły mnie trzy poważne i nierozwiązywalne problemy.

1. Pozostawianie załączników w bazie. - problem bardzo poważny, brak rozwiązania, można znaleźć obejście. Problem opisany w innym wątku.

2. Opisany tutaj problem z wersjami językowymi - problem bardzo poważny, brak rozwiązania, trzeba tworzyć aplikację w wersji z angielskim interfejsem.

3. Wyciekająca pamięć - przy wielu zapytaniach z VBA pamięć bardzo szybko wycieka, czasem GC zwalnia pamięć, ale nie zawsze, co prowadzi do "Out of memory". Problemu nie opisywałem na tym forum, bo nie spodziewam się, że ktoś będzie w stanie udzielić pomocy.

Chciałem to zawrzeć jako podsumowanie. Przy tworzeniu projektów mających szerszy zasięg niż personalny może lepiej włożyć nieco więcej pracy i sięgnąć po inne rozwiązania (zresztą jak sam Microsoft radzi).

Nil
  • Odpowiedział
  • @ Nil | 25.06.2014
    • 2
    • 1
    • 4
Komentarze
Problemy z kompatybilnością Accessa są niestety powszechnie znane. Dużo bardziej kompatybilny jest ... Excel. Kod napisany pod 2003 działa bez problemu pod 2007/2010/2013 a i dostępem do baz w dowolnej wersji nie ma problemu (DAO/ADO).
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,25.06.2014