Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 6
  • 153

Co myślicie o handlowcach, którzy chcą Wam sprzedać produkt, którego nie znają? Bardzo często spotykam się z sytuacją, że handlowiec przychodzi na spotkanie oferując mi produkt (czasami nawet taki, który mi by się przydał) i nie potrafi odpowiedzieć na moje pytania dotyczące cech/funkcji tego produktu. Bardzo mnie to irytuje i negatywnie odbieram takie osoby. Skutkiem czego oczywiście nie podpisuję z nimi umowy. Czy macie podobne doświadczenia?

Karolina
  • Zapytał
  • @ Karolina | 11.04.2014
    • lider
    • 27
    • 15
    • 37

Odpowiedzi (2)

  • 1

Handlowiec, który nie zna produktu, to nie handlowiec! To "wciskacz" produktów. Dobry handlowiec powinien prowadzić klienta i dobierać dla niego najlepsze rozwiązania. A to wymaga znajomości produktu. No, ale cóż świat nie jest idealny:)

  • Odpowiedział
  • @ | 14.04.2014
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Karolu,
Wiele modeli biznesowych opiera się np. na efekcie skali czyli produkujemy lub świadczymy usługi na opadającej części krzywej kosztu przeciętnego... zaczynamy pracować z olbrzymim wolumenem produktów lub usług... Z olbrzymią ich różnorodnością... jak to pogodzić?
Skomentował : @ TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII ,14.04.2014
Nie ma co demonizować. Są takie branże i produkty gdzie handlowiec odpowiada tylko (i aż) za biznesową część kontraktu. Od wiedzy produktowej są konsultanci, czy managerowie produktu. W takim układzie handlowiec sprzedaje swoją firmę a nie produkt(choć można to interpretować w ten sposób, że jego produktem jest jego firma). Dzieje się to szczególnie często w branżach technicznych gdzie proces sprzedaży jest bardzo długi.
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,08.09.2014
  • 2

Odpowiem osobno na pytanie w tytule, a osobno na pytanie w treści.

 

Co do pytania w treści (Co myślicie o handlowcach, którzy chcą Wam sprzedać produkt, którego nie znają?) Mam podobną reakcję - brak zaufania, zapalenie się "czerwonej lampki", duża ostrożność.

 

Co do pytania w tytule (Czy można skutecznie sprzedawać produkt, którego się nie zna?): niestety tak...

  • Odpowiedział
  • @ | 02.07.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII