• 1
  • 5
  • 286
. .
Odpowiedział: | 23.10.2015
@ Tomasz_Grabowski
TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
  • 2
  • 3
  • 275

MS Excel - progressbar w VBA

Hej. Chcę zrobić progressbar. Zadowolę się nawet tabliczką z napisem: Czeka, program działa. Nie musi być paska postępu (choć byłoby cudnie). Jak to zrobić? Będę wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam.Malina.
. .
Skomentowała: | 12.04.2016
@ Malina_Cierzniewska
TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1
  • 4
  • 273
. .
Odpowiedział: | 13.08.2015
@ Darek_Kolasa
TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 2
  • 0
  • 271

Automatyczne wysyłanie maili z Excela

Witam. Czy jest możliwość, aby w Outlook wysyłając wiadomości inicjowane z Excela nie czekał na dodatkowe potwierdzenie, że ten mail jest rzeczywiście wysłany przez nas? Treść komunikatu: Pewien program próbuje automatycznie wysłać wiadomość e-mail ...
. .
Odpowiedział: | 06.05.2016
@ Damian_Szulakowski
  • 1
  • 3
  • 5
  • 2
  • 6
  • 264

VBA - kopiowanie i wklejanie zakresu z formułami

Jeśli kopiujemy formuły, Excel uaktualnia je, by odnosiły się do nowego otoczenia (adresowanie względne). Wiem, że można adresować komórki bezwzględnie, ale nie takie rozwiązanie jest mi potrzebne. Chciałbym móc skopiować ...
. .
Odpowiedział: | 29.06.2015
@ pawel_niemyt
  • 1
  • 2
  • 261
. .
Odpowiedział: | 02.09.2014
@ Darek_Kolasa
TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1
  • 6
  • 260
. .
Odpowiedział: | 12.01.2015
@ Darek_Kolasa
TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1
  • 4
  • 260

MS Excel - funkcja UDF zwracająca wartości unikalne i posortowane

Na stronie: https://newtonexcelbach.wordpress.com/2012/01/31/retrieving-unique-values-from-a-range-or-array/ Znalazłem funkcję tablicową UDF (trzeba wprowadzić wciskając  (Ctrl+Shift+Enter), która umożliwia uzyskanie unikalnych wartości z zakresu. Jak przerobić tę funkcję, aby zwracała wartości posortowane? Function Unique(DRange As Variant) As Variant Dim ...
. .
Odpowiedział: | 02.09.2015
@ Darek_Kolasa
TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1
  • 7
  • 257

MS Excel VBA - migracja ACE OLEDB do MS SQL LocalDB/Express

Nawiązując do mojego poprzedniego pytania: https://quorum.akademiq.pl/discussion/4697/funkcja-excela-wykonujaca-polecenia-sql-via-ace-oledb-jak-zwrocic-array chciałbym zapytać, czy i jak można przerobić makro, by wykorzystywało MS SQL engine zamiast ACE OLEDB? Przypuśćmy, że odpytujemy nie zakres danych, a plik zewnętrzny z bazą ...
. .
Skomentował: | 20.05.2015
@ Jacek_Kotowski
  • lider
  • laureat
  • ekspert
  • 60
  • 54
  • 94
  • 2
  • 5
  • 248
. .
Odpowiedział: | 18.09.2016
@ pawel_niemyt