• 1
  • 4
  • 260

MS Excel - funkcja UDF zwracająca wartości unikalne i posortowane

Na stronie: https://newtonexcelbach.wordpress.com/2012/01/31/retrieving-unique-values-from-a-range-or-array/ Znalazłem funkcję tablicową UDF (trzeba wprowadzić wciskając  (Ctrl+Shift+Enter), która umożliwia uzyskanie unikalnych wartości z zakresu. Jak przerobić tę funkcję, aby zwracała wartości posortowane? Function Unique(DRange As Variant) As Variant Dim ...
. .
Odpowiedział: | 02.09.2015
@ Darek_Kolasa
TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1
  • 4
  • 546
. .
Odpowiedział: | 25.07.2015
@ pawel_niemyt
  • 4
  • 1
  • 223
. .
Skomentował: | 19.03.2015
@ Artur_Kloszewski
  • 0
  • 1
  • 1
  • 1
  • 3
  • 164

MS Excel VBA - kolekcja tablic (collection of arrays)

Chciałbym prosić o prosty przykład tworzenia kolekcji z kolejnych zaznaczeń zakresów komórek. Czy jest możliwe, by kolejne zaznaczenia były kopiowane jako dwuwymiarowe tablice (array) do kolekcji? Jak można byłoby odwoływać się do ...
. .
Odpowiedział: | 09.03.2015
@ pawel_niemyt
  • 3
  • 4
  • 1.2K

MS Excel - wyszukiwanie pierwszej wolnej komórki w tabeli

Chciałbym do tabeli (Table1) doklejać wartości na jej końcu w konkretnej kolumnie, np. Column2. W sieci znalazłem np.: Sheets("Receipts") .Range("I2").Copy Destination:=Sheets("Payments").Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Offset(1) Wiem, że do zakresu kolumny w tabeli można odwołać się ...
. .
Odpowiedział: | 11.03.2015
@ pawel_niemyt
  • 1
  • 6
  • 66

MS Excel - wyszukanie pierwszej wolnej komórki w arkuszu

Jak znaleźć pierwszą wolną komórkę w Tabeli, by np.wkleić do niej wartość? Chciałbym do tabeli (Table1) doklejać wartości na jej końcu w konkretnej kolumnie, np. Column2. W sieci znalazłem to: Sheets("Receipts") .Range("I2").Copy Destination:=Sheets("Payments").Range("A" ...
. .
Odpowiedział: | 09.03.2015
@ pawel_niemyt
  • 2
  • 5
  • 95
. .
Odpowiedział: | 02.06.2015
@ Krzysztof_Rutkowski
TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1
  • 7
  • 244
. .
Odpowiedział: | 10.03.2015
@ Jacek_Zajadacz
TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1
  • 7
  • 257

MS Excel VBA - migracja ACE OLEDB do MS SQL LocalDB/Express

Nawiązując do mojego poprzedniego pytania: https://quorum.akademiq.pl/discussion/4697/funkcja-excela-wykonujaca-polecenia-sql-via-ace-oledb-jak-zwrocic-array chciałbym zapytać, czy i jak można przerobić makro, by wykorzystywało MS SQL engine zamiast ACE OLEDB? Przypuśćmy, że odpytujemy nie zakres danych, a plik zewnętrzny z bazą ...
. .
Skomentował: | 20.05.2015
@ Jacek_Kotowski
  • lider
  • laureat
  • ekspert
  • 60
  • 54
  • 94
  • 1
  • 6
  • 349
. .
Odpowiedział: | 17.07.2015
@ Darek_Kolasa
TRENER ALTKOM AKADEMII