Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 0
  • 1

Opracowałem makro w MS Excel 2013, które kopiuje dane do innych plików w bibliotece. U mnie działa, ale koleżanka, dla której napisałem to makro ma Excel 2016 i u niej, po otwarciu pliku pokazuje się żółty pasek z informacją, że plik został zablokowany do edycji. Próbowałem to obejść w makrze następującym kodem:

ActiveWorkbook.LockServerFile

Ale nie zawsze to działa i makro się wysypuje.

Czy ktoś wie, co i gdzie trzeba ustawić, aby Excel 2016 nie otwierał plików z SharePointa w trybie do odczytu. Ewentualnie, co zmienić w kodzie aby to obejść?

 

 

Krzysztof_Nowak
  • Zapytał
  • @ Krzysztof_Nowak | 19.07.2017
    • 3
    • 0
    • 12
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 0

A czemu chcesz otwierać pliki, nie lepiej stworzyć do nich połączenia? Dane -> Połączenia -> Dodaj -> Wyszukaj więcej... i tam wskazać źródłowy plik, a później Dane -> Istniejące połączenia -> Otwórz i wybierz miejsce, gdzie i w jakiej formie dane mają się importować. Takie połączenia możesz później zaktualizować przez Dane -> Odśwież wszystko, lub z poziomu VBA przez:

ThisWorkbook.Connections("nazwa_połączenia").Refresh

PS: Do takich zabaw szczerze polecam zapoznać się z dodatkiem Power Query - w podstawach jest dość intuicyjny dla początkujących, a po wgryzieniu się w arkana języka M tak rozszerza możliwości pracy z zewnętrznymi źródłami, że nie wyobrażam już sobie Excela bez niego.

Mirosław_Janiak
  • Odpowiedział
  • @ Mirosław_Janiak | 19.07.2017
    • 1
    • 7
    • 1
  • 0

Miałem połączenia, ale zrezygnowałem, bo wystąpiło niebezpieczeństwo nadpisania komuś danych. Dlatego robię to teraz makrem.

Krzysztof_Nowak
  • Odpowiedział
  • @ Krzysztof_Nowak | 20.07.2017
    • 3
    • 0
    • 12