Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 1
  • 3.3K

Zrobiłem dla zespołu tabelę w Excel do zaznaczania urlopów planowanych i zatwierdzonych. Tabela jest w formie kalendarza i każdy członek zespołu zaznacza kiedy bierze lub planuje wziąć urlop. Jeżeli urlop jest zatwierdzony to w odpowiednim dniu wpisuje "U" jeżeli planowany to "P". Formatowanie warunkowe zaznacza takie komórki na odpowiedni kolor. Fajnie to nawet wygląda, ale wprowadzanie jest trochę uciążliwe.

Czy ktoś pomógłby mi z makrem, które wpisywałoby "U" lub "P" w odpowiednie komórki na podstawie wprowadzonej daty i rodzaju urlopu? Fajnie byłoby również gdyby do jednej komórki wpisywało daty kolejnych urlopów.

 

Krzysztof_Nowak
  • Zapytał
  • @ Krzysztof_Nowak | 25.07.2016
    • 3
    • 0
    • 12
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (3)

  • 4

Czy chodzi o kalendarz dla jednego pracownika czy całego zespołu? Czy pracownicy wpisują zakresy dat w tabeli a następnie Excel ma zaznaczyć urlop w kalendarzu.

Kiedyś miałem podobny problem, miałem zobrazować obciążenie całego zespołu za pomocą kalendarza.

W moim przypadku wpisywane daty w tabeli powinny być zaznaczane na kalendarzu. Jeśli kilka okresów się nakładało, natężenie koloru powinno być większe.

Skorzystałem z rozwiązania zamieszczonego tutaj:

http://www.get-digital-help.com/2013/03/05/heat-map-calendar

 

=======================

I to rozwiązanie doraźnie dostosowałem do potrzeby jak w temacie, tzn, dwie kateorie (np. dwa rodzaje urlopów) zdublowałem pętlę występującą w kodzie i wyszło mi coś takiego jak w załączniku. Niestety kod nie rozstrzyga co ma się dziać jeśli okresy z dwóch kategorii będą się nakładać. Zielone barwy nadpiszą barwy pomarańczowe. Ponadto programowo nie jest to może rozwiązanie optymalne, zliczanie dwóch kategorii może być przecież wykonane w jednej pętli. Przyznam, że nie miałem czasu na dopracowanie i nie jestem tak biegły jak autor rozwiązania w podanym linku.

Załączam plik po przeróbce, zaznacza dwie kategorie w kalendarzu.

Rozważyłbym też użycie wykresu słupkowego jako wykresu Gantta. Proste rozwiązanie tutaj:

https://www.smartsheet.com/blog/where-do-you-find-best-gantt-chart-spreadsheet-templates

 

 

 

 

Załączniki

  • xlsm

    Heat-map-calendar.xlsm ( 33K )
Jacek_Kotowski
  • Odpowiedział
  • @ Jacek_Kotowski | 26.07.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 60
    • 54
    • 94
  • 0

Dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o pytanie to, kalendarz urlopów jest dla całego zespołu. Generalnie chodzi o to, aby każdy mógł sobie sprawdzić kiedy koledzy planują lub biorą urlopy. Ja trochę inaczej, niż w rozwiązaniu, zorganizowałem kalendarz (przykład w załączeniu). Zrobiłem tabelę: w pierwszej kolumnie imiona i nazwiska w następnych kolejne dni w roku. W ten sposób dla każdego pracownika można zaznaczyć urlop osobno. Problem jest taki, że aby zaznaczyć 10-cio dniowy urlop trzeba w 10 komórkach wpisać "U". Podpowiedź z wykresem jest warta rozważenia, chociaż mogą tu być problemy z obrazowaniem kilku urlopów dla tego samego pracownika.

 

Załączniki

  • xlsx

    Urlopy_v1.xlsx ( 48K )
Krzysztof_Nowak
  • Odpowiedział
  • @ Krzysztof_Nowak | 26.07.2016
    • 3
    • 0
    • 12
  • 0
Jacek_Kotowski
  • Odpowiedział
  • @ Jacek_Kotowski | 26.07.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 60
    • 54
    • 94