Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 2
  • 56

Dzień dobry.

W codziennej pracy generuję raport zawierający kilkanaście arkuszy o takim samym układzie danych (raport podzielony według kraju). Chciałabym móc automatycznie skopiować dane z konkretnej komórki w każdym arkuszu, a następnie przekleić je do osobnego skoroszytu, w którym używam funkcji wyszukaj pionowo. Czy jest możliwość skopiowania tej samej komórki dla wszystkich niepustych arkuszy za jednym razem?

Ponadto, bardzo przydatne byłoby dla mnie, by wyniki vlookup odnajdywały się ponownie w oryginalnym arkuszu z raportem ze zmodyfikowanym formatowaniem. :)

Mam nadzieję, że nie skomplikowałam zanadto sprawy, Służę szczegółowym objaśnieniem problemu, jeśli będzie to konieczne.

Dziękuję.
Paulina.

Paulina_Polaszewska
  • Zapytał
  • @ Paulina_Polaszewska | 19.07.2016
    • 1
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 4

Użyłbym funkcji indirect. Dzięki niej można komponować zakresy komórek z łańcuchów zawartych w innych komórkach, np. nagłówkach tabeli.

Rozwiązanie załączam w pliku, zawiera on trzy arkusze z danymi źródłowymi.

W czwartym arkuszu wynikowym:

W tabeli w nagłówkach podaję adres komórki, a w pierwszej kolumnie adresy arkuszy źródłowych.

 

Załączniki

  • xlsx

    kopiuj_z_wielu_arkuszy.xlsx ( 14K )
Jacek_Kotowski
  • Odpowiedział
  • @ Jacek_Kotowski | 28.07.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 60
    • 54
    • 94
  • 0

Takie "zakręcone" zadania najwygodniej realizuje się w VBA. Zapraszam na kurs EX04.

A jeżeli zostałbym przy technice "ręcznej" to:

- scaliłbym wszystkie raporty w jeden, wykonał wtedy normalnie obliczenia dla wszystkich danych,

- potem ponownie rozdzielił na arkusze.

  • Odpowiedział
  • @ | 02.08.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII