Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 8
  • 66

Mam Androida 4.4 czy jest możliwość aktualizacji go do wyższych wersji, jeżeli mój producent nie umożliwia mi tego? Czy można samodzielnie to wykonać, z jakimi problemami należy się liczyć?

Grzegorz_Chojnowski_
  • Zapytał
  • @ Grzegorz_Chojnowski_ | 27.11.2015
    • lider
    • laureat
    • 40
    • 10
    • 57
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (3)

  • 1

W sieci można znaleźć obrazy Androida 4.4 przygotowane przez społeczność, np. na forum.xda-developers.com .

Problemem może być brak wsparcia producenta urządzenia dla takiego systemu oraz możliwość utraty gwarancji na urządzenie. W razie potrzeby można przywrócić system operacyjny do poprzedniej wersji przed oddaniem urządzenia do serwisu, ale w przypadku niektórych uszkodzeń nie mamy takiej możliwości.

Kolejna sprawa związana z poprzednią - licznik zapisów flash. Na przykładzie telefonów Samsunga, wgranie zmodyfikowanego OS-u zwiększa o 1 ten licznik. Są pewne aplikacje które potrafią go wyzerować, ale nie działają z każdą wersją systemu i z każdym urządzeniem (np. Triangle Away). Jeśli serwis wykryje na podstawie licznika że przy urządzeniu było robione coś niesupportowanego - może odmówić naprawy gwarancyjnej.

No i ostatnia rzecz - nigdy nie wiemy co zawiera obraz systemu ściągnięty z sieci i jak się będzie zachowywał na naszym urządzeniu. Mogą wystąpić błędy w działaniu, a nawet możemy dostać wraz z systemem jakiegoś nieproszonego gościa - oprogramowanie szpiegujące, trojana itp. Jak zwykle, ryzyko związane z takimi działaniami bierze na siebie użytkownik.

Maciej_Krauze
  • Odpowiedział
  • @ Maciej_Krauze | 29.11.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58
  • 0

Zgadzam się w zupełności z moim przedmówcą. W sumie, gdyby producenci dbali o swoich klientów, to problem by nie istniał... :-)

  • Odpowiedział
  • @ | 30.11.2015
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Właśnie słowo klucz "gdyby" ;) niestety jak dbają widać choćby po tym wątku. No nic będę musiał zaryzygować i wgrać co bezpieczniejsze wersje biorąc pod uwagę powyższe informacje :)
Skomentował : @ Grzegorz_Chojnowski_ ,30.11.2015
  • 40
  • 10
  • 57
  • 0

Mam ten sam dylemat. Posiadam telefon z systemem w wersji 2.3 i żadnej szansy na upgrade producenta do nowszej wersji systemu...

Tak więc przede mną decyzja, czy dokonać upgrade'u czy też pozostawić status quo...

  • Odpowiedział
  • @ | 30.11.2015
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Ja już to przechodziłem z poprzednim Androidem, teraz nie popełnie tego błędu i będę ryzykował i pójdę w kierunku Cyanomod'a.
Skomentował : @ Grzegorz_Chojnowski_ ,30.11.2015
  • 40
  • 10
  • 57