Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 14
  • 71

Witajcie, w Androidzie od wersji bodajże 4 jest możliwość zabronienia usługom Google dostępu do pobierania lokalizacji. Ustawienie to jest dostępne z poziomu zarządzania ustawieniami kont. Usługi Google mogą odczytywać lokalizację, nawet jeśli moduł GPS widnieje jako wyłączony.

Ponadto jest też grupa ustawień zatytułowanych "Usługi lokalizacji", w której zezwalamy aplikacjom na dostęp do naszej pozycji.

Łącząc te dwa powyższe, chciałbym napisać aplikację (widget?), która pozwala łatwo zarządzać tymi dwoma ustawieniami, aby można było jednym ruchem włączać niezbędne rzeczy tylko kiedy to jest konieczne. Czy da się to obsłużyć z poziomu API, a jeśli tak, to jak?

Maciej_Krauze
  • Zapytał
  • @ Maciej_Krauze | 03.06.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 1

Niektóre wersje Cyanogenmod i cyanogenOS mają możliwość włączenia gps jako power save i "full gps" Jeśli nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć, to może będzie to jakiś punkt zaczepienia do przejrzenia ?
Ps jak to napiszesz to piszę się na beta testy :)

Marek_Pietrzyk
  • Odpowiedział
  • @ Marek_Pietrzyk | 25.08.2015
    • 6
    • 0
    • 1
  • 0

Sporo nad tym myślałem, ale obawiam się że w standardowym Androidzie to nie będzie możliwe. Google dostarcza takiego przełącznika (trzeba sobie wyklikać, jest w nowszych wersjach), ale to działa chyba tylko dlatego że to od google'a, czyli działa w obrębie jednej aplikacji, więc nie ma problemu z brakiem dostępu.

Poszukiwałem info czy jest jakieś API które tym steruje i które jest wyprowadzone "na zewnątrz", czyli omija zabezpieczenia ale na razie nic nie znalazłem.

Możliwe drogi to:

1. Zrootowanie urządzenia i grzebanie w bazie ustawień aplikacji google - raczej ryzykowne, skutki trudne do przewidzenia

2. Cyanogenmod , tak jak sugerujesz, ale nigdy się temu nie przyglądałem.

Wygląda na to że jest praca domowa do odrobienia - zainstalować i obejrzeć API Cyanogena i się nim pobawić.

Maciej_Krauze
  • Odpowiedział
  • @ Maciej_Krauze | 25.08.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58