Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 2
  • 140

Mam zainstalowanego Windowsa 7 Ultimate na laptopie. Nie posiadam do niego płytki ze sterownikami, a sam producent daje wsparcie jedynie dla Windows 8.

Trochę mnie kosztowało znalezienie i zainstalowanie brakujących sterowników do:

  • LAN
  • Wi-Fi
  • Karty graficznej
  • Karty dźwiękowej
  • chipsetów

Ponieważ nie mam wersji instalacyjnej tych sterowników (usunąłem), teraz chciałbym zrobić sobie backup tych sterowników, aby po świeżej instalacji systemu móc je przywrócić albo wskazać je w jakiś sposób jako źródło sterowników.

 

Jak mogę zrobić kopię tylko wskazanych sterowników bądź wszystkich używanych przez mój system, aby później Windows mógł ich użyć i zainstalować?

Uczestnik szkolenia
  • Zapytał
  • @ Uczestnik szkolenia | 03.06.2014

Odpowiedzi (2)

  • 10

Możesz zrobić kopię folderu C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository.

Nazwy podfolderów odpowiadają mniej więcej urządzeniom, dla których sterownik jest przechowywany w danym podfolderze.

Poleceniem pnputil-e można sprawdzić, jakie sterowniki są wykorzystywane i zainstalowane w systemie.

W nowym systemie możesz dodać do magazynu sterowników bądź dodać do magazynu sterowników i zainstalować sterownik poleceniem pnputil -a (dodaje) pnputil -i (dodaje i instaluje), w odniesieniu do pliku, bądź plików *.inf zgranych ze starego komputera.

 

 

  • Odpowiedział
  • @ | 04.06.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

W tym przypadku można użyć programu Double Driver 4.1, który jest w stanie wyeksportować wszystkie pliki sterownika danego urządzenia. Fajny program, polecam. W kwestii laptopów, niektóre sterowniki wymagają puszczenia setup.exe, żeby prawidłowo zainstalować urządzenia (Bluetooth, 3G Driver, HDD Tools).

Patryk_Szymborski
  • Odpowiedział
  • @ Patryk_Szymborski | 27.10.2014
    • 4
    • 0
    • 0