Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 6
  • 1.9K

Mam następujący problem. Firma pracuje w domenie. Po zakupie nowego laptopa dla pracownika, pojawia się problem przy logowaniu do dysku sieciowego. Przy każdym logowaniu do systemu, prosi o poświadczenia. Po wpisaniu poświadczeń domenowych wszystko jest w porządku. Po restarcie to samo. Sprawdziłem w Menedżerze poświadczeń. Trwałość poświadczeń użytkownika ma wartość "Sesja logowania". Gdy ręcznie dodam własne poświadczenia (admina), to trwałość zmienia się na "Przedsiębiorstwo". Sieć jest podłączona po kablu, ustawiona jako sieć firmowa. Laptop Dell Latitude (jeśli może to mieć znaczenie), system to Windows 7.

Problem jest o tyle naglący, że dzieje się to na koncie właściciela firmy. Przekopałem TechNet itp. Nie znalazłem działającego rozwiązania.

Bardzo proszę  o pomoc.

arche89
  • Zapytał
  • @ arche89 | 30.04.2014
    • 5
    • 0
    • 4
Komentarze (2)
Mam jedno pytanie, w jaki sposób następuje dostęp do zasobu? Jeśli jest to środowisko domenowe chyba najwygodniejszym sposobem jest mapowanie zasobu poprzez GPO Preferences (User Configuration -> Preferences -> Windows Settings -> Drive Maps). Mamy wtedy pewność ż system korzysta z poświadczeń użytkownika.
Skomentował : @ TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII ,03.05.2014
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (3)

  • 6

Witam,

a na innym komputerze działa normalnie? Jeśli tak, to usunąłbym profil tego użytkownika i zalogował się na nowo (jeśli nie ma tam jakichś ważnych danych, jeśli są to backupy).

Dawid_Kościelny
  • Odpowiedział
  • @ Dawid_Kościelny | 30.04.2014
    • lider
    • 13
    • 5
    • 10
Komentarze
To będzie raczej ostateczne rozwiązanie. Mam nadzieję, że znajdzie się lepsze wyjście.
Skomentował : @ arche89 ,30.04.2014
  • 5
  • 0
  • 4
  • 13

Proszę sprawdzić, czy użytkownik loguje się w oparciu o konto domenowe, czy nie przypadkiem jako użytkownik lokalny (bo dokładnie wyjaśniałoby to zaistniałą sytuację - jeśli użytkownik lokalny ma tę samą nazwę jak użytkownik domenowy, to Windows 7, należący do domeny, automatycznie wybierze użytkownika lokalnego. Trzeba wpisać pełną kwalifikowaną nazwę użytkownika: user@nazwa.domeny lub domena/user ). Od klienta Windows Vista zmieniły się zasady przynależności do grupy everyone. Proszę się zapoznać z wątkiem:

https://quorum.akademiq.pl/discussion/45/jak-skonfigurowac-dostep-do-udostepnionego-katalogu-dla-wszystkich-w-windows-7-

  • Odpowiedział
  • @ | 05.05.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Witam. Mam taki sam problem. U niektórych użytkowników pojawia się sesja logowania, a u innych przedsiębiorstwo. Czym te dwie trwałości się różnią i jak zmienić sesję logowania na przedsiębiorstwo?

Rafał_Szczepanik
  • Odpowiedział
  • @ Rafał_Szczepanik | 17.06.2014
    • 1
    • 0
    • 0