Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 10
  • 393

 Podejrzewam, że mam banalnie prosty problem z podpięciem do wykresu danych na podstawie zdefiniowanych nazw. Wybieram zakładkę Projektowanie (lub z menu podręcznego)/Zaznacz dane/Dodaj i dalej nie wiem. Jak mam wyszukać zdefiniowane nazwy? W którym miejscu dodaje się zdefiniowane nazwy do źródła wykresu?

Przemo
  • Zapytał
  • @ Przemo | 08.04.2014
    • laureat
    • 59
    • 24
    • 71

Odpowiedzi (3)

  • 18

Niestety z tego co wiem, to F3 tam nie działa. Trzeba po prostu wpisać =nazwa z ręki

  • Odpowiedział
  • @ | 08.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Ok, po wpisaniu z ręki zadziałało. Dziękuje
Skomentował : @ Przemo ,09.04.2014
  • 59
  • 24
  • 71
  • 19

Proszę spróbować tak:

1) Utworzyć nazwę LOKALNĄ (tzn. arkuszową, a nie skoroszytową), zaznaczając obszar do nazwania (cały na podstawie którego będzie tworzony wykres, czyli włącznie z wierszem nagłówkowym) i w polu nazwy (lub poprzez Menedżer nazw) wpisując Dane!ZakresDlaWykresu jako nazwę dla tego zakresu (Dane - nazwa arkusza w którym definiuję tę nazwą - to dzięki temu elementowi uzyskam nazwę lokalną, którą można użyć jako źródło dla wykresu):

 

2) Przejść do okna edycji źródła danych dla wykresu i wcisnąć klawisz F3 - pojawi się lista nazw zdefiniowanych i tam wybieramy naszą nazwę i OK:

Można w ten sposób tworzyć bardzo ciekawe wykresy oparte na dynamicznym zakresie danych, zdefiniowanym formułą, a następnie nazwanym.

  • Odpowiedział
  • @ | 09.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Dziękuje. Na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie. W wolnej chwili przećwiczę :)
Skomentował : @ Przemo ,09.04.2014
  • 59
  • 24
  • 71
Pełne i obrazowe informacje
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,22.04.2014
  • 12

Aby utworzyć nawę lokalną wystarczy w polu nazwy podać nazwę arkusza następnie! A potem nazwę zakresu

np: Nazwa Arkusza. NazwaZakresu.

  • Odpowiedział
  • @ | 16.04.2014
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII