Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 2
  • 718

Dzień dobry.

Ostatnio zapisałam pierwsze makro w "Personal". Wszystko działa w porządku w nowej wersji Excela, jednak dzisiaj muszę pracować na starej wersji i gdy próbuję otworzyć plik w rozszerzeniu .xls wyskakuje mi błąd:

"C:\...\PERSONAL.XLSB Could not be found. Check the spelling of the file name and verify that the location is correct. If you are trying to open the file from your list of most recently used files, make sure that the file has not been renamed, moved, or deleted."  

Bardzo proszę o pomoc, jak to naprawić, gdyż muszę jak najszybciej mieć dostęp do tego pliku i móc pracować w starszej wersji Excela. Na szkoleniu nie było nic wspomniane, że taki problem może wystąpić, więc nie wiem zupełnie jak sobie z nim poradzić. Sprawa jest bardzo pilna.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Z poważaniem.
Joanna Białek.

 

 

 

 

 

 

Joanna_Białek
  • Zapytał
  • @ Joanna_Białek | 07.04.2014
    • 2
    • 0
    • 1

Odpowiedzi (3)

  • 8

Proszę pobrać i zainstalować tę "poprawkę": http://support.microsoft.com/kb/924074 przy czym proszę się pospieszyć - link działa tylko do 8 kwietnia! Inne rozwiązanie to w nowszej wersji zapisać ten plik jako PERSONAL.XLS.

  • Odpowiedział
  • @ | 07.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Niestety pracuję pod Citrixem i nie mam możliwości zainstalowania tej "poprawki". Nie mogę także wejść na dysk C. Jak dokładnie mam postąpić w drugim przypadku? Obojętnie jaki plik zapisać jako PERSONAL.XLS?

Joanna_Białek
  • Odpowiedział
  • @ Joanna_Białek | 07.04.2014
    • 2
    • 0
    • 1
  • 0

W drugim przypadku trzeba z poziomu nowego Excela zapisać nie jakikolwiek plik, tylko PERSONAL.XLSB jako PERSONAL.XLS i zapisać go w odpowiedniej lokalizacji na dysku C, do której Pani nie ma dostępu... Tak więc pozostaje wyeksportować makra z PERSONAL.XLSB, wchodząc do edytora VBA z poziomu nowego Excela (eksportujemy moduły do plików .bas) i zaimportować do nowego, pustego PERSONAL.XLS w starym Excelu.

  • Odpowiedział
  • @ | 07.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Po wejściu do Excela 2007 pojawia mi się od razu plik PERSONAL.xls, w edytorze też tylko widzę personal.xls, nie ma personal.xlsb. Skasowałam wszystkie makra personalne oraz moduł w którym się one znajdowały. Obecnie udaje się otworzyć plik w Excelu 2003, jednakże zanim do tego dojdzie, wyświetla się komunikat o którym wspomniałam wcześniej (PERSONAL.XLSB could not be fund) następnie „the converter failed to open the file”, otwiera się plik Personal.xls. Potem już pliki .xls otwierają się normalnie. Jak naprawić ten błąd? Bardzo proszę o pomoc.
Skomentował : @ Joanna_Białek ,08.04.2014
  • 2
  • 0
  • 1