Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 0
  • 0
  • 1

Utrzymuję kilka aplikacji dla klientów. Systemy są stare (czasami kilkudziesięcioletnie). Oczywiście ciagle są uaktualniane. Początek systemów był różny i droga rozwoju też. Nie które zaczynały od foxbase->foxpro->VFoxPro-> (C#+MSSQL) w Visual Studio. Inne zaczynałem w Oraclu (HTMLDB-> APEX) Teraz (tzn nawet kilkanaście lat temu) większość jest przenieesiona do VS ale widać całą historię i wszystkie ie doskonałości z tego wynikające. Dla wszystkich programów zmieniam licencję na MIT i chciałbym trochę uporządkować projekty. Na początek doistniejącej struktury bazy danych budujemy logikę i UI już z nowymi bibliotekami/paczkami działąjąc zgodnie z współczesnymi metodami tworzenia takich systemów. Chciałbym jednocześnie tworzyć systemy dla dwóóch różnych motorów baz danych: MSSQL oraz PostgreSQL. Czy da się to robić w jednym projekcie? Jak zrobić nowy system dla Postgresql? oczywiście pytań mam jeszcze wiele ale od tego bym zaczął. Jednocześnie pytanie:na jakie kursy pójść. Bazy danych -MSSQL, Postgreslq mam opanowane i raczej nie potrzebuję C# podstawy też ogarniam ale środowisko VS2022 jest dla mnie obce (prawie :)). Zarządzanie projektami też mam opanowane (zarówno kaskadowe jak i cykliczne - Prince2, Scrum, Kanban).
pozdrawiam

Lech Bąk

 

Lech_Bąk
  • Zapytał
  • @ Lech_Bąk | 02.04.2022
    • 11
    • 0
    • 0