Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 0
  • 0
  • 1

Dzień dobry,

chciałbym utworzyć makro, może być pod kliknięcie w specjalny przycisk..

A teraz co miałoby ono robić..

Posiadam generalny plik zbiorczy projektów przedstawiony za pomocą tabeli w excelu.

Jeden wiersz w tabeli to z założenia jeden projekt, a kolumny opisują jego postępy.

Dane podstawowe projektu jak nazwa itd., które wprowadza użytkownik są wybierane z listy rozwijanej dla kolumn od A do F.

Kolejne kolumny to status projektu, dane te są zaczerpywane z kolejnego pliku excel, który to z założenia ma być szczegółowym statusem danego projektu.

Mam przygotowany szablon, który chciałbym powielać dla każdego z projektów. 

I teraz w grę wchodzi makro..

Chciałbym aby użytkownik w ogólnym excelu projektów wprowadzając nowy wiersz i uzupełniając podstawowe dane dotyczące  projektu opisanego w tym wierszu mógł następnie przycisnąć przycisk makra, które utworzy plik excel o nazwie wynikającej z wprowadzonych do wiersza tabeli danymi.
Plik ten miałby być kopią szablonu, o którym wspominałem, chciałbym również aby powiązania danych pomiędzy nowym plikiem, a plikiem zbiorczym były zachowywane tak jak w poprzednim wierszu. Tj. odnosiły się do wiersza, z którego utworzyły plik. 

Czyli po utworzeniu szczegółowego statusu projektu byłoby odniesie do komórek wiersza w arkuszu zbiorczym dotyczącego tego projektu. 

Bardzo proszę o pomoc bądź o nakierowanie mnie na jakieś rozwiązanie. 

Paweł_Książek_o9ht
  • Zapytał
  • @ Paweł_Książek_o9ht | 15.11.2021
    • 0
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne