Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 0
  • 0
  • 1

Dzień dobry

Od razu opisuję problem. Aktualnie jestem podczas migracji z Exchange 2010 do Exchange 2016. Wszystjko zrobione ksiązkowo w/g manuala microsoft i ogólnie poczta działa. Część uzytkowników jest na ex2010 a nie wielka czesc juz ex2016. Wstrzymałem z migracją bo przypadkiem zauważyłem pewoen problem. Moja skrzynka jest juz na ex2016. Dostałem wiadomość z zewnatrz z kilkoma załącznikami oraz w wiadomości był podpis nadawcy z logo jego firmy gdzie logo było hiperłączem do strony www. ok. Teraz wybrałem "przeslij dalej" i wysłałem do kolegi na skrzynke na ex2010. mail dotarł ale bez załączników. Sladu po nich nie ma. nie widzę nic w logach. i to działa tylko z ex2016 na ex 2010. W drugą stronę nie mam uwag. Zauważyłem, że gdy biorę prześlij dalej i wcześniej wykasuje to logo z wiadomości to wszystko jest ok . są załączniki .
Jak wezmę prześlij dalej i nie będę nic zmieniał tylko format zamienię na RTF lub txt to jest ok. Przy rtf jest logo i załączniki , przy txt jest link do strony i załączniki. Gdy ten oryginalny mail przeslę dalej na skrzynkę na tym samym serwerze co moja to wszystko jest ok. testowałem to na outlooku 2013 i 2016 i wersja nie ma znaczenia tylko samo przesłanie wiadomości z ex2016 na ex2010. Potrzebuję rozwiązać jakoś ten problem i licze trochę na waszą pomoc.
Pozdrawiam
Wojtek
P.S.
Przepraszam za będy ortograficzne. Nie mam sprawdzania polskiej pisowni

Wojciech_Janik
  • Zapytał
  • @ Wojciech_Janik | 27.04.2021
    • 1
    • 0
    • 0