Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 0
  • 0
  • 1

Witam.

Wydaje się, że mam problem nie tyle z wdrożeniem MDT co z obrazem wzorcowym.

Utworzyłem środowisko wirtualne Hyper-V.
Maszyna FBPLMDT gdzie jest zainstalowany Workbench 6.3.8450 (Ram 6GB).
Maszyna FBPLOBRAZ, na której testuje wgrywanie obrazów (Ram 6GB).

Z uwagi na specyfikę zainstalowanych programów jestem zmuszony utworzyć obraz systemu razem z zainstalowanymi programami oraz ustawieniami systemu oraz profilu.

Problem 1

Podczas wgrywania ma maszynę obrazu wzorcowego, proces zatrzymuje się na 53 kroku Task Sequences. Tj. już po instalacji os.wim i resecie na ekranie widzę startujący Windows: uruchamianie usług oraz przygotowanie urządzeń.
Na koniec mam możliwość zalogowania się na konto Administratora).
Nie robiłem jeszcze większych modyfikacji Task Sequence, opieram się na standardowych ustawieniach.

Po zalogowaniu do maszyny z wgranym obrazem mam informacje, że zresetowano ustawienia domyślne (region jest ustawiony na angielski). W pliku BDD nie widzę na końcu żadnych błędów. Nie mam pomysłu co zatrzymuje Task Sequence. 

Przy wgrywaniu czystego obrazu Windows nie mam tego problemu.

Moje pytanie: w którym miejscu mogę szukać błędów w logu, aby odnaleźć problem? Przejrzałem kilka logów na dysku C na maszynie z wgranym obrazem, ale nie mogłem niczego konkretnego znaleźć.

Problem 2

Chociaż w Task Sequence wyłączam gałęzie związane z :user state, restore groups, install application, recover from domain
hdd bios, offline user state capture, capture image oraz mam ustawioną nazwę partycji to w wykonanym obrazie mam niezmienioną nazwę partycji oraz pozostały nieusunięte pliki testowe na dysku C:

Moje pytanie: co może być powodem zachowania poprzednich ustawień na testowym komputerze?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Marian.

Marian_Myśliwiec
  • Zapytał
  • @ Marian_Myśliwiec | 10.05.2019
    • 2
    • 0
    • 1