Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 0
  • 0
  • 19

Witam serdecznie.

Mam dwa pytania i prosiłbym (jeżeli ktokolwiek zna odpowiedź) o odpowiedź:

1. Oficjalne materiały od RedHata opisują proces tworzenia iSCSI target. Przy założeniu, że w backend'zie mamy LVMa o nazwie XYZ i zgodnie z informacją w dokumentacji do iSCSI i LVMa -> filtruję listę skanowanych volume group w momencie bootowania systemu -> /etc/lvm/lvm.conf. Jeżeli wykluczę partycję (poprzez odpowiednią klauzulę w parametrze filter), która dostarcza mi LVMa jako backend'u, wówczas komendy vgs, lvs nie pokazują wartości, czyli zgodnie z tym czego oczekuję. Czy jeżeli pojawi się takie zadanie na RHCE i użyję filtrowania a np. zadanie będzie wymagało konkretnej nazwy LVMa, czy skrypt sprawdzający sprawdzi właściwie jego nazwę? Czy raczej ominąć filtrowanie by wszystkie partycje były skanowane?

2. Czytając różne materiały natrafiłem na różne interpretacje "local users for Apache virtual host". Moim zdaniem jeżeli mówimy o local users w kontekście virtual hosta mamy na myśli ustawienie w Directory - Require host FQDN. Czy tak powinno się interpretować local users?  Czy raczej local users to standardowa lista użytkowników tworzona używając htpasswd?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kuba.

Jakub_Marciniak
  • Zapytał
  • @ Jakub_Marciniak | 22.03.2017
    • 2
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne