Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 15

Witam.

Aktualnie mam darmowe środowisko ESXi VMware z 6 maszynami wirtualnymi. Chciałbym uzyskać taką sytuację: w razie awarii fizycznego serwera głównego całość przełączy mi się na drugi (zapasowy) serwer fizyczny, na którym są zreplikowane wszystkie maszyny. Doradzicie mi jak podejść do tematu i jakie licencje/oprogramowanie będę potrzebował, żeby to osiągnąć. Póki co, myślę o Veeam Backup and Replication. Ale z tego co czytam, to nie zadziała chyba z darmowym ESXi, jakiej licencji będę potrzebował na VMware i Veeam, żeby to zadziałało?

M_S
  • Zapytał
  • @ M_S | 14.03.2017
    • 3
    • 0
    • 1
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Jeśli chcesz automat, to potrzebujesz vCenter, który zapewni funkcje HA (High Availability). Jeśli proces może być "ręczny", to wystarczy Veeam, który ma funkcje Quick Migration. Poniżej cytat ze strony Veeam.

Migrate VMs without vSphere vMotion

The Quick Migration feature lets you migrate a live VM to any ESXi host or datastore — even if you don’t use clusters or shared storage.

Quick Migration leverages native VMware technology, as well as exclusive Veeam technology, to accommodate any migration scenario, including:

  • Migrating a VM from a local datastore to shared storage,
  • Migrating a VM between two separate ESXi hosts and datastores.

With Quick Migration’s point-and-click interface, you can easily move a live VM from any source to any destination, even if vSphere vMotion and Storage vMotion aren’t available. And, with Veeam’s SmartSwitch technology, downtime is reduced to mere seconds.

Andrzej_Nawrot_t42p
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Nawrot_t42p | 15.03.2017
    • 1
    • 0
    • 4