Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 0
  • 0
  • 24

Sytuacja wygląda tak.

Server 2012 R2 Foundation, RDP połączenie w trybie administratora, serwer nie obsługuje domeny ani nie jest członkiem domeny, sterownik drukarki doinstalowany ręcznie, błąd na stronie HP, brak sterownika na Windows Server 2012, sterownik w wersji 2008.

Klient Windows 10, Urządzenie wielofunkcyjne HP HP OJ Pro 8620 (A7F65A) wydruk lokalny działa, wydruk przez RDP nie (krzaki).

Z pomocy MS otrzymałem info, że zgodnie z licencją serwer ma pracować jako kontroler domeny i trzeba dodać RD Gateway, ponieważ wersja Foundation nie można doinstalować licencji terminalowych trzeba je zakupić i przechowywać w razie kontroli

W związku z tym, że z serwerem łączy się maksymalnie 2 stacje robocza (zdalne 1 i lokalnie 1), nie przewidywałem zakupu dostępów RDP mam pytanie:

1) Czy faktycznie trzeba stawiać powyższe usługi?

2) Czy instalację RDG mogę przeprowadzić zdalnie i nie utracę połączenia administracyjnego?

3) czy problem wydruku jest spowodowany przez niewspierany sterownik, czy raczej przez brak prawidłowej konfiguracji?

4) Jeśli trzeba instalować RDG, to jak wygenerować prawidłowo certyfikat dla serwera z adresem lokalnym?

5) Jeśli to jest problem drukarki (wydruki dokumentów), to jakie inne, dostępne w przystępnej cenie działają w wersji Foundation?

 

Załączam skany stron.

 

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Grzegorz_Łuczyszyn
  • Zapytał
  • @ Grzegorz_Łuczyszyn | 26.01.2017
    • 4
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne