Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 4
  • 2
  • 61

Software Metering wysyła mi z jednego klienta stare raporty sprzed 2 lat. Obejrzałem odrzuconego xml i tam są pola HistoricalMetaData właśnie z 2014. Zatem raport jest zawsze odrzucany przez serwer.

Jest to virtual desktop, który być może miał kiedyś inną nazwę i zostały w systemie stare pliki skanów, które klient SCCM dołącza do swojego raportu. Potrzebuję to wyczyścić, ale nie znalazłem pliku, w którym software metering przechowuje swoje skany. Chciałbym te pliki usunąć.

Zna ktoś może opis szczegółowy tego procesu po stronie klienta, żeby przeanalizować jakie pliki, gdzie i w jakim momencie są tworzone, wysyłane etc?

Podejrzany plik to:

_SCCient_<nazwa komputera>@Administrator_1.log

To jedyny rodzaj plików ze starą nazwą komputera oraz na końcu logu są szczegółowe informacje o używanych/zainstalowanych aplikacjach.

Pytanie o szczegółowy opis procesu software metering pozostaje aktualne.

Paweł_Stępień_7ckx
  • Zapytał
  • @ Paweł_Stępień_7ckx | 18.01.2017
    • laureat
    • 5
    • 3
    • 21

Odpowiedzi (4)

  • 0

Czy próbowałeś usunąć w/w plik?

Paweł_Skrzypiec
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Skrzypiec | 25.01.2017
  • 0

Tak, pliki _SCCient_<nazwa komputera>@Administrator_1.log usunąłem, ale do xml'a nadal trafiają jakieś starocie sprzed 2 lat.

Reinstalacja agenta i restart nie pomaga.

Pozostaje pytanie, gdzie to jest przechowywane? Skąd on bierze stare dane?

Potrzebna dokładna dokumentacja procesu software metering i tworzenia tego xml'a, a tego nie znalazłem. W książce też nie ma.

Paweł_Stępień_7ckx
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Stępień_7ckx | 09.02.2017
    • laureat
    • 5
    • 3
    • 21
  • 0

Wygląda na to, że wspomniane informacje archiwalne są w plikach .msg , typu 00000001.msg ale nie tylko tu niestety..

Paweł_Stępień_7ckx
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Stępień_7ckx | 28.02.2017
    • laureat
    • 5
    • 3
    • 21
  • 2
Paweł_Stępień_7ckx
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Stępień_7ckx | 09.03.2017
    • laureat
    • 5
    • 3
    • 21