Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 1
  • 29

 Witam.

Potrzebuję udostępnić kalendarz jednego pracowników na serwerze MS Exchange 2013. Niestety muszę go udostępniać tak, żeby klient zewnętrzny widział obiekty w kalendarzu o statusie wolny/zajety/wstpenie zaakceptowany, a dodatkowo mógł do tego kalendarza wpisywać swoje rzeczy (bez możliwości usuwania czy modyfikacji).

Warunkiem koniecznym jest to, żeby osoba z zewnątrz mogła sobie ten kalendarz zasubskrybować w Outlooku i żeby ten kalendarz cały czas się synchronizował.

Jeżeli to ważne klient ma pocztę z firmy hostingowej kei.pl.

Z góry dziękuję.

Daniel_Rogowski
  • Zapytał
  • @ Daniel_Rogowski | 05.12.2016
    • 1
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 0

Danielu.

Tak zaawansowane wykorzystanie kalendarza wymaga konta wewnątrz organizacji lub "spięcia" dwóch środowisk Exchange/Office 365.

Utwórz konto partnerowi i przekaż dane do logowania oraz informacje jak ma skonfigurować nowe konto.
Oczywiście nadaj temu kontu odpowiednie uprawnienia do kalendarza który chcesz współdzielić.

Warto się zastanowić nad regułami blokującymi wysyłkę/odbiór maili z tego konta poza organizację lub także wewnątrz jej.
Potencjalnym problemem może też być książka adresowa - Twoja organizacja może nie życzyć sobie aby firma partnerska widziała całą książkę adresową. Zawsze można utworzyć książkę tylko dla tego użytkownika.

Ryszard_Czarnecki
  • Odpowiedział
  • @ Ryszard_Czarnecki | 17.12.2016
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24
  • 0

Dziękuję za odpowiedź! Jako, że nic nie wymyśliłem, zrobiłem dokładnie tak, jak napisałeś. To było jedyne rozwiązanie na jakie wpadłem.

Daniel_Rogowski
  • Odpowiedział
  • @ Daniel_Rogowski | 17.12.2016
    • 1
    • 0
    • 0