Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 2
  • 78

Witam.

Czy na Win. 2012 R2 jest możliwość zapamiętania poświadczeń do udziału sieciowego? Tak żeby za każdym razem nie trzeba było wpisywać hasła?

Teoretycznie przy pierwszym połączeniu zaznaczyłem opcję "zapamiętaj poświadczenia" ale nic to nie zmieniło, nadal za każdym razem muszę wpisywać hasło.

Jest to zwykły serwer bez domeny i AD.

 

Karol_Niewiński
  • Zapytał
  • @ Karol_Niewiński | 09.09.2016
    • 1
    • 0
    • 5
Komentarze (1)
Dodatkowo doczytałem, że aby poświadczenia były zapisane to profil sieci musi być ustawiony na prywatny i tak też zrobiłem ale nic to nie dało. Dodatkowo ustawiłem w rejestrze na sztywno profil prywatny i też nie zapamiętuje poświadczeń. Oczywiście poświadczenia są zapisane w "Poświadczenia systemu Windows" ale przy probie wejścia na zasób pojawia się monit o hasło.Ktoś ma jakieś pomysły?
Skomentował : @ Karol_Niewiński ,09.09.2016
  • 1
  • 0
  • 5
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 6

Sytuacja wynika ze standardowych ustawień systemowych. W systemach Microsoft Windows poświadczenia do zasobów sieciowych są zapamiętywane tylko na czas trwania sesji użytkownika.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-networking/attached-network-drive-does-not-remember/2d87c52e-fd24-4984-b824-2e3828980cba?page=5&tab=question&status=AllReplies

Rozwiązań  jest kilka:
- podłączenie dysku z opcją automatycznego podłączania:


 

- polecenie NET USE z parametrem /SAVECRED np:

NET USE S: \\server\zasob <password> /USER:<domain>\<user> /SAVECRED /PERSISTENT:YES.

- zapisane poświadczeń w "Creditential Manager" ("Control Panel\User Accounts\Credential Manager").

 




  • Odpowiedział
  • @ | 11.09.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII